مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن اعلام کرد:

آمار جدید از طرح فروش اقساطی واحدهای مسکن مهر

ایزدی اعلام کرد: از ابتدای اجرای طرح مسکن مهر تا پایان دی ماه سال جاری عملیات فروش اقساطی یک میلیون و 866 هزار و 257 واحد مسکونی در این طرح از سوی بانک مسکن انجام شده است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، مسعود ایزدی مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن با بیان اینکه در قالب عملیات فروش اقساطی، کارت قسط برای مالکان واحدهای مسکونی طرح مسکن مهر صادر می شود تا تسهیلات ساخت داده شده به واحدها به صورت ماهانه، در قالب پرداخت قسط از جانب تحویل گیرندگان(متقاضیان واجد شرایط) انجام شود، گفت: در راستای این عملیات از ابتدای اجرای طرح مسکن مهر تا پایان دی ماه سال جاری معادل یک میلیون و 866 هزار و 257 واحد مسکن مهر به ارزش 43 هزار و 217 میلیارد و 37 میلیون تومان به مرحله تسهیلات فروش اقساطی رسیده اند.
وی با اشاره به اینکه بانک عامل بخش مسکن تنها بانکی است که علاوه بر پرداخت تسهیلات مسکن مهر، عملیات فروش اقساطی(واگذاری سهم الشرکه) متقاضیان را نیز بر عهده گرفته است، اظهار کرد: در 31 استان کشور، این عملیات با سرعت مناسبی در جریان است. به طوری که آمارهای استخراج شده نشان می دهد در استان تهران از ابتدای اجرای طرح مسکن مهر تا پایان دی ماه امسال مجموعا 206 هزار و 294 واحد مسکن به مرحله فروش اقساطی رسیده و عملیات فروش اقساطی برای آنها انجام شده است.
ایزدی عنوان کرد: ارزش ریالی تسهیلات فروش اقساطی واحدهای مسکن مهر در استان تهران از ابتدای اجرای طرح تا پایان دهمین ماه از سال جاری معادل 5 هزار و 792 میلیارد و 198 میلیون و 700 هزار تومان بوده است.
مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن همچنین به سه استانی که پس از تهران، دارای بیشترین تسهیلات فروش اقساطی به لحاظ تعداد واحد مسکونی طی بازه زمانی مذکور بوده اند اشاره کرد و گفت: از ابتدای اجرای طرح تا پایان دی ماه سال جاری، استان اصفهان با 129 هزار و 387 واحد، استان فارس با 120 هزار و 770 واحد و استان خراسان رضوی با 116 هزار و 203 واحد سه استان با بیشترین میزان تسهیلات فروش اقساطی به لحاظ تعداد واحد مسکن مهر بوده اند.
به گفته وی، استان های آذربایجان شرقی، مازندران، گیلان، خوزستان وکرمان نیز دیگر استان هایی پیشرو در بخش فروش اقساطی واحدهای مسکونی طرح مسکن مهر تا پایان دی ماه سال جاری بوده اند.
وی تاکید کرد: واحدهای مسکونی که در قالب این طرح کار ساخت وساز آنها تمام و تکمیل می شود و به آنها اجازه افتتاح و بهره برداری داده می شود، پیش از بهره برداری از واحد، عملیات فروش اقساطی آنها توسط بانک مسکن انجام می شود.
به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، به دنبال تاکید رئیس جمهوری مبنی بر تکمیل و افتتاح تمامی واحدهای طرح مسکن مهر ، بانک مسکن نیز بر شتاب دهی تسهیلات دهی به این طرح افزوده است. به طوری که از ابتدای دولت دوازدهم بانک مسکن حمایت مالی ویژه ای به همراه دولت از این طرح به عمل آورده است.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000