برگزاری همایش هم اندیشی فعالان بخش صنعت ساختمان

همایش هم اندیشی فعالان بخش صنعت ساختمان در مدیریت شعب استان سیستان و بلوچستان با حضور مهدی احمدی، رییس اداره کل روابط عمومی بانک برگزار شد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، همایش هم اندیشی فعالان بخش صنعت مسکن با حضور مهدی احمدی رییس اداره کل روابط عمومی، کشاورز رییس اداره کل بازاریابی، ممی زاده معاون اداره کل امور مدیریت های شعب، مسوولین مدیریت شعب استان سیستان و بلوچستان، انبوه سازان، برخی از اعضای نظام مهندسی استان و حضور 300 نفر از اعضای صنف مشاورین املاک با هدف بهبود وضعیت بخش مسکن برگزار شد.
در ابتدای همایش محمدرضا جعفری مدیر شعب استان پس از ارایه پیشینه مدیریت شعب استان بیان کرد: بانک مسکن در استان سیستان و بلوچستان به 18 هزار و هشتصد واحد مسکن مهر در مناطق شهری و بیش از 11 هزار و دویست واحد مسکن مهر روستایی تسهیلات ساخت پرداخت کرده است و همچنین به 2 هزار واحد مسکونی تسهیلات بهسازی و نوسازی بافت فرسوده پرداخت نموده است. در مجموع از محل اعتبارات مسکن مهر در استان سیستان و بلوچستان برای ساخت بیش از 31 هزار و دویست واحد مسکونی پرداخت تسهیلات داشته ایم.
جعفری افزود : بانک مسکن علاوه بر پرداخت تسهیلات در بخش خرید و ساخت مسکن در بحث صدور ضمانت نامه ،پایانه های فروشگاهی،بانکداری الکترونیک و صندوق امانات نیز همچون سایر بانک های تجاری ارایه خدمات می نماید. همچنین پیمانکاران و انبوه سازان می توانند با افتتاح حساب جاری و کسب رسوب لازم و کافی در حساب مذکور و طبق سیاستهای اعتباری از تسهیلات بدون سپرده بانک مسکن در بخش ساخت مسکن در قالب مجتمع سازی( بیش از دو واحد مسکونی) بهره مند شوند .
در ادامه مدیر شعب استان اظهار داشت : در مورد تسهیلات خرید مسکن، مشاورین املاک می توانند با حضور در این همایش و یا مراجعه حضوری به شعب نسبت به کسب اطلاعات کافی و ارایه به مشتریان در مورد روش های تامین مالی خرید مسکن اقدام نموده و با این تعامل دو سویه باعث رونق این بخش از اقتصاد استان شوند و همانگونه که مطلع می باشید با عنایت به رکود در بخش مسکن، تسهیلات خرید و ساخت مسکن می تواند جهت خروج از رکود موثر باشد و بانک مسکن آمادگی لازم برای همکاری در بخش پرداخت تسهیلات و همچنین ارایه انواع خدمات را دارد و در مقابل انتظار می رود عزیزان نیز نسبت به افتتاح حساب جاری و نصب پایانه های فروشگاهی بانک مسکن اقدام نموده تا در سال آینده پس از ابلاغ سیاست های اعتباری و با عنایت به رسوب کسب شده طی زمان در دسترس تا زمان درخواست تسهیلات ،بتوانیم نسبت به اعطای تسهیلات بدون سپرده جهت انبوه سازی اقدام نماییم .

در ادامه همایش مهدی احمدی رییس اداره کل روابط عمومی بانک مسکن ضمن عرض تبریک مناسبت ها و تبریک 8 دهه فعالیت بانک مسکن بیان نمود : بانک مسکن هشت دهه است که فعالیت می کند که می توان آن را به دو بخش 40 ساله تقسیم کرد .در دوره اول بعنوان بانک رهنی و در دوره دوم بعنوان بانک مسکن فعالیت کرده که در بخش اول سنگ بنای صندوق پس انداز مسکن نهاده شده است و در دوره 40 ساله دوم شاهد فعالیت گسترده بانک تحت عنوان صندوق پس انداز مسکن و صندوق پس انداز مسکن یکم برای متقاضیان خانه اولی هستیم .در طی دور نخست فعالیت بانک در قبل از انقلاب بیش از یک میلیون خانوار از تسهیلات بانک مسکن برای خانه دار شدن استفاده کرده اند که این رقم بعد از انقلاب رشد قابل توجه ای داشته است بطوریکه شعب بانک مسکن با 12 برابر افزایش از حدود 100 شعبه به تعداد 1255 شعبه رسیده است و تقریبا 8 میلیون خانوار در کل کشور از تسهیلات بانک مسکن استفاده نموده اند و به نوعی می شود گفت یک سوم خانوار های شهری در کل کشور از تسهیلات بانک مسکن بهره مند شده اند.
در ادامه احمدی افزود: گروه هدف بانک مسکن برای تامین مالی مسکن، دهک های سه تا هفت درآمدی می باشند که در این راستا محصولات متنوعی برای هر دهک توسط بانک مسکن طراحی شده است و متنوع ترین دامنه محصولات و ابزارهای بانکی برای بخش مسکن در بانک مسکن طراحی شده که در شبکه بانکی کشور بی نظیر می باشد. بانک مسکن صندوق پس انداز مسکن یکم را با نرخ 6 درصد در بافت فرسوده شهری و در غیر بافت فرسوده شهری با نرخ 8 درصد پرداخت می کند .تسهیلات حساب پس انداز مسکن جوانان با نرخ سود 9 درصد و تسهیلات خرید از محل اوراق حق تقدم تسهیلات بانک مسکن در بخش بافت فرسوده با نرخ 16 درصد و در غیر بافت فرسوده با نر خ 17.5 درصد پرداخت می شود. همچنین دارای بالاترین مدت بازپرداخت از 12 تا 20 سال می باشد که هیچ بانکی این شرایط را مهیا نکرده است.
رییس اداره کل روابط عمومی بیان کرد: سیاست های بانک مسکن در سال جاری و آتی بر اساس حمایت از ساخت و ساز های فناورانه و هوشمند سازی و کیفی سازی خواهد بود .با این رویکرد کیفیت ساخت و ساز ، مدیریت و بهینه سازی مصرف انرژی را هدف قرار داده است که فعالان بخش ساختمان با رعایت موارد مذکور می توانند از تخفیف یک درصدی در تسهیلات برخوردار شوند.
نگرش بانک مسکن به انبوه سازان و صنایع وابسته ، نگرش برد-برد است.بطوریکه هم انبوه سازان و هم مشاورین در کنار بانک مسکن حضور دارند و سعی داریم در این چرخه هم تولید کنندگان مصالح ساختمانی و هم سازندگان واحد های مسکونی نگرانی کمتری داشته باشند .یکی از عوامل تاثیرگذار در خروج از رکود کاهش قیمت تمام شده و افزایش کیفیت ساخت مسکن است که با ورود افراد حرفه ای به این بخش این امر مهیا می شود و نگرش مدیر عامل محترم بانک جناب آقای رحیمی انارکی همسو با این موضوع است تا با ورود افراد حرفه ای به بخش مسکن ضمن افزایش کیفیت، کاهش بهای تمام شده نیز رخ دهد و باعث متناسب شدن عرضه و تقاضا و ایجاد تعادل و خروج از رکود در بخش مسکن شوند.
بانک مسکن از سویی با صدور مجوز انتشار اوراق رهنی که امکان تبدیل مطالبات بانک و دارایی های بانک را در شرایط خاص از طریق بازار سرمایه می دهد، اقدام به تامین مالی در چهار ماهیت تخصصی، سرمایه گذاری، توسعه ای و رهنی می نماید و می تواند فعالیت خود را به افراد حقوقی و حقیقی و همچنین انبوه سازان و فعالان بخش مسکن گسترش دهد.از اولویت های دیگر که سال جاری و آتی در برنامه ها و سیاست های بانک مسکن می باشد حمایت از تامین مالی در بافت فرسوده خواهد بود که مشوق های بسیار خوبی در سال جاری و آینده برای تامین مالی، بهسازی بافت های فرسوده خواهیم داشت که می توانیم هم به تسهیلات بدون سپرده و هم تسهیلات از محل اوراق حق تقدم در این بخش اشاره نمود که در بخش بافت فرسوده تسهیلات مذکور از 17.5 درصد به 16 درصد کاهش و مدت باز پرداخت از 12 سال به 15 سال در فروش اقساطی تسهیلات افزایش داشته است .
احمدی به عملکرد 11 ماهه بانک مسکن بصورت کلی اشاره نمود. بانک مسکن در 11 ماه سپری شده سال جاری حدود 400 هزار واحد مسکونی تامین مالی انجام داده است که بالغ بر مبلغ 230 هزار میلیارد ریال می باشد و از لحاظ تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل 40 درصد و از لحاظ مبلغی حدود 19.5 درصد رشد داشته ایم . در بخش مسکن مهر نیز برای 2 میلیون و767 هزار واحد مسکونی تامین مالی انجام داده ایم که از این تعداد تقریبا تا امروز حدود 2 میلیون واحد تعیین تکلیف شده است و ان شاء الله در سال 98 بتوانیم باقی مانده واحد ها را تعیین تکلیف نماییم.

در انتهای همایش رخشانی رییس صنف مشاورین املاک و تهیه مسکن ضمن تشکر از مدیریت شعب بانک مسکن به جهت برگزاری همایش، بیان نمود: برای بررسی میزان موفقیت یک اقتصاد در وهله اول شاخص های اصلی همچون مسکن را مورد ارزیابی قرار می دهند.20 درصد از تولید ناخالص ملی و 40 درصد از سرمایه گذاری ناخالص کشور مربوط به بخش مسکن است و باید عنوان نمود 40 تا 60 درصد و شاید هم سهم بیشتری از درآمد خانوارها به تسهیلات و پس انداز جهت تامین مسکن معطوف می شود.پس می توان به اهیمت مسکن در اقتصاد و جامعه بشری، بخصوص جامعه ایران پی برد . بانک مسکن بعنوان یک بانک قابل اعتماد و با پشتوانه خوب ، اقدام به اعطای تسهیلات جهت خرید و ساخت مسکن می نماید و اگر این ساز و کار بانک مسکن وجود نداشت شاید امروز درگیر مشکلاتی خیلی فراتر از مشکلات فعلی می بودیم .هدف اصلی این همایش هم اندیشی در مورد مسکن و رونق بخشیدن به بخش مسکن می باشد.کسب اطلاعات و اطلاع رسانی در مورد تسهیلات مسکن کمک شایانی به این هدف می نماید و امیدوارم با تعامل بیشتر باعث سرعت بخشیدن به این منظور شویم .
همچنین درخواست دارم جهت سهولت پرداخت تسهیلات در استان نسبت به تغییر و افزایش قدمت ساختمان برای دریافت تسهیلات در این استان اقداماتی موثر برنامه ریزی شود.

6008003/5/2019 8:19:27 AMhttps://www.hibna.ir/media/Image/2019/03/201903105153293046_Thum.jpgارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000