معاون وزیر راه و شهرسازی گفت :

طرح جامع شهر اراک تا اردیبهشت ۹۸ تعیین تکلیف می‌شود

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۱۲/۱۹
دبیر شورایعالی شهرسازی و معماری ایران از تعیین تکلیف طرح جامع شهر اراک و متعاقب آن پروژه ۵۸ متری بزرگراه امیرکبیر این شهرستان خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، فرزانه صادق مال واجرد دبیر شورایعالی شهرسازی و معماری ایران از تعیین تکلیف طرح جامع شهر اراک و متعاقب آن پروژه ۵۸ متری بزرگراه امیرکبیر این شهرستان خبر داد.

با توجه به دستور اکید وزیر راه و شهرسازی مبنی بر پیگیری طرح ۵۸ متری اراک و بر اساس پیگیری‌های مدیرکل راه و شهرسازی استان ، صادق مال واجرد معاون وزیر و دبیر شورایعالی شهرسازی و معماری ایران به همراه کمیته فنی مربوطه متشکل از نمایندگان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت کشور جهت بررسی میدانی به اراک سفر کرد.

به منظور توضیح مشخصات فنی این طرح جلسه‌ای در سالن جلسات معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری و با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی، مدیرکل راه و شهرسازی، مدیر کل دفتر فنی استانداری و رییس شورای ترافیک، شهردار، فرمانده پلیس راهور، اعضای شورای شهر، مشاور طرح و سایر مسوولین تشکیل و پیرامون اجرا یا عدم اجرای طرح مذکور، نقطه نظرات مشاور طرح و حاضرین جلسه عنوان شد.

صادق مالواجرد و هیأت همراه باتفاق مسوولین شهر از همه محلات این طرح بازید و از نزدیک با ساکنین ملاقات و گفتگو و به منظور شنیدن صدای همه اهالی جلسه ای در سالن جلسات اداره کل راه و شهرسازی با حضور مردم و مسوولین تشکیل و در این جلسه علاوه بر ساکنین که از پیگیری‌های مدیرکل راه و شهرسازی قدردانی نمودند. رییس شورای شهر اراک ، نماینده تشکل های مردم نهاد ، عضو شورای شهر نیز دلایل خود را مبنی بر اجرا یا عدم اجرای طرح مذکور مطرح کردند.

دبیر شورایعالی شهرسازی و معماری ایران ضمن بیان اینکه سفر اینجانب به اراک با تاکیدات وزیر راه و شهرسازی و به منظور شنیدن صحبت ها و مشکلات ساکنان این پروژه و انتقال آن به شورایعالی شهرسازی و معماری صورت پذیرفته است گفت: طرح ۵۸ متری اراک در قالب طرح جامع این شهر مطرح شده و پیش بینی ملاحظات ترافیکی آن مربوط به ۱۶ سال پیش است و بر این اساس این طرح به صورت ویژه در کمیته حمل و نقل و ترافیک وزارت راه و شهرسازی مورد بررسی قرار خواهد گرفت .

وی اضافه کرد: طرح جامع شهر اراک طی هفته آینده به دبیرخانه شورایعالی شهرسازی و معماری ارسال تا در هفته سوم فروردین ماه ۹۸ در کمیته فنی شورای عالی شهرسازی و معماری بررسی و نهایتا تا پایان اردیبهشت ماه سال ۹۸ تعیین تکلیف گردد.

معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی گفت : پروژه ۵۸ متری اراک مصوب شورایعالی شهرسازی و معماری ایران است و هرگونه تغییری در آن باید مجددا در این شورا مطرح و تصمیم گیری شود ولی قطعا حضور من و کمیته فنی در تصمیم گیری ها موثر خواهد بود .ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000