شرایط پرداخت همزمان دو نوع تسهیلات جعاله مسکن

بانک مسکن امکان پرداخت دو نوع تسهیلات جعاله تعمیرات مسکن را با وثیقه ملکی فراهم و امکان استفاده توامان از هر دو نوع تسهیلات تا سقف مشخص را نیز ایجاد کرده است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا، بانک مسکن به عنوان تنها بانک تخصصی در بخش مسکن، مانند سایر بانک‌های تجاری تسهیلات تعمیر یا تکمیل مسکن را در قالب عقد جعاله به متقاضیان جهت تعمیر واحد یا واحدهای مسکونی اعطا می‌کند. این تسهیلات به منظور تعمیر یا تکمیل واحدهای مسکونی و در برخی موارد واحدهای تجاری پرداخت می‌شود.

تسهیلات جعاله در بانک مسکن در حال حاضر دو نوع دارد. نوع اول تسهیلات جعاله با سپرده است. در پرداخت تسهیلات جعاله با سپرده، میزان تسهیلات تعلق یافته بر اساس آخرین ضوابط و مقررات حساب صندوق پس‌انداز مسکن یا حساب صندوق پس‌انداز ساخت مسکن محاسبه می‌شود که در حال حاضر 10 میلیون تومان است.
اما نوع دوم تسهیلات جعاله که به دلیل سقف بالاتر، استفاده از آن رواج بیشتری در میان مشتریان بانک مسکن دارد، تسهیلات جعاله از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن (تسه) است.
پرداخت تسهیلات از محل اوراق تسه معادل مبلغ اسمی اوراق و حداکثر تا سقف 20 میلیون تومان به منظور تعمیر واحد مسکونی میسر است. لازم به ذکر است اوراق مذکور حتما باید به نام مالک واحد مسکونی خریداری شود. طبیعی است برای دریافت این اوراق باید هزینه خرید 40 فقره اوراق تسه که به قیمت کنونی حدود 2 میلیون و 200 هزار تومان تمام می‌شود، پرداخت شود. اما حتی با در نظر گرفتن این هزینه، سقف تسهیلات جعاله از محل اوراق عموما با اقبال بیشتری روبرو می‌شود.
متقاضیان اخذ تسهیلات فروش اقساطی و تسهیلات جعاله می‌توانند به صورت همزمان از تسهیلات جعاله از محل اوراق مسکن توام با تسهیلات فروش اقساطی (خرید، فروش اقساطی ناشی از سهم‌الشرکه تسهیلات مشارکت مدنی) طبق مقررات و ضوابط جاری استفاده کنند.
افزون بر این پرداخت تسهیلات جعاله با سپرده و یا از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن به صورت توام تا سقف مجاز تسهیلات امکان‌پذیر است؛ به این معنی که اگر فرد بر اساس میزان و مدت سپرده‌گذاری خود، از امتیاز تسهیلات 10 میلیون تومانی جعاله برخوردار است، می‌تواند با خرید 20 فقره اوراق دیگر از 10 میلیون تومان تسهیلات از محل اوراق نیز در کنار تسهیلات با سپرده خود استفاده کند و در مجموع،‌ 20 میلیون تومان تسهیلات جعاله دریافت کند. هر فقره اوراق تسه حق‌تقدم استفاده از 500 هزار تومان تسهیلات را به صاحب اوراق اختصاص می‌دهد.
مدارک مورد نیاز برای اخذ این تسهیلات علاوه بر مدارک شناسایی، اظهارنامه کتبی درآمد ماهانه و گواهی درآمدی، فرم تکمیل شده درخواست تسهیلات و سند مالکیت ملکی است که بابت آن جعاله دریافت می‌شود. اگر تغییرات اساسی در ملک صورت گیرد، لازم است پروانه ساختمانی با اضافات و تعمیرات اساسی به شعبه ارایه شود.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000