معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی:

برنامه علمیاتی اجرای طرح‌های مسکن تدوین می‌شود

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۱۲/۲۲
با استفاده از تکنیک مهندسی ارزش، برنامه عملیاتی شفافی تدوین و بر اساس آن یک داشبورد مدیریتی از پیشرفت انجام کار برای وزیر راه و شهرسازی آماده می‌شود.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مازیار حسینی معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، جمع‌بندی نشست مشترک معاونت امور مسکن و ساختمان با معاونت شهرسازی و معماری و شهرهای‌جدید را در احداث ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید تشریح کرد.

حسینی هدف اصلی از تشکیل این جلسه را بررسی برنامه شرکت شهرهای جدید در خصوص تکلیف دولت برای احداث ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید برای سال های ۹۸ و ۹۹ عنوان کرد و گفت: به منظور اجرایی کردن این برنامه تلاش می‌کنیم تا از تجارب سالیان گذشته در ساخت انبوه مسکن بهره ببریم و در عین‌حال هماهنگی بین ارکان مختلف وزارتخانه را ایجاد کنیم.

معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی یادآور شد: معاونت معماری و شهرسازی، معاونت برنامه‌ریزی و شرکت‌های مجری احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سال‌های ۹۸ و ۹۹ از جمله بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، شرکت عمران شهرهای جدید و شرکت بازآفرینی شهری در این پروژه ملی مشارکت دارند و باید بتوان یک نوع همپوشانی بین ارکان مختلف وزارتخانه برای اجرای بهینه، درست و موثر به وجود آورد.

وی از تشکیل جلسه های دیگری با همین موضوع با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شرکت بازآفرینی شهری در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی خبر داد و افزود: یک گروه از مهندسان مشاور که ترکیبی از افراد حرفه‌ای و دانشگاهی بوده و سابقه کار تدوین برنامه‌های عملیاتی را در سطح ملی دارند به عنوان مشاور در کنار ما قرار دارند.

حسینی ادامه داد: با استفاده از تکنیک مهندسی ارزش، برنامه عملیاتی شفافی تدوین و بر اساس آن یک داشبورد مدیریتی از پیشرفت انجام کار برای وزیر راه و شهرسازی آماده می‌شود.

وی در این خصوص که آیا احتمال تغییر در برنامه‌های ارایه شده توسط شرکت عمران شهرهای جدید برای احداث ۲۰۰ هزار واحد مسکونی طی دو سال ۹۸ و ۹۹ وجود دارد یا خیر؟، گفت: اگرچه برنامه ارایه شده توسط شرکت عمران شهرهای جدید هم بر اساس تجربه در کارهای پیشین و هم مطالعات نیازسنجی بود، اما بر اساس تکلیفی که وزیر راه و شهرسازی برعهده ما قرار داده است، تغییراتی در برنامه‌ها به وجود خواهد آمد که شاملِ همپوشانی و هماهنگی بین بخش‌های مختلف است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: به هرحال اجرای طرح‌هایی در چنین مقیاسی ابعاد مختلفی دارد که از عهده یک مجموعه خارج است و قاعدتا این برنامه در لایه‌های بعدی که ریز شود این قابلیت را دارد که بر حسب مقتضیات بعدی و تغییر شرایط، تغییراتی نیز در آن بر اساس برنامه اعمال شود.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000