بافت فرسوده همدان به صورت جهادی بازآفرینی می‌شود - پایگاه خبری بانک مسکن

مدیرکل راه و شهرسازی همدان:

بافت فرسوده همدان به صورت جهادی بازآفرینی می‌شود

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۱۲/۲۷
طرح جامع بازآفرینی شهری یکی از رویکردهای مهم دولت تدبیر و امید است که در سال آینده آن را به صورت جهادی در بافت فرسوده استان اجرا می‌کنیم.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مدیر این اداره کل گفت: طرح جامع بازآفرینی شهری یکی از رویکردهای مهم دولت تدبیر و امید است که در سال آینده آن را به صورت جهادی در بافت فرسوده استان اجرا می کنیم.

حسن ربانی ارشد با اشاره به اینکه محلات هدف بهسازی در کل کشور مشخص شده اند افزود: همدان در بهسازی بافت فرسوده نقاط شهری از سایر استان ها جلوتر است.

وی اظهار داشت: برای اجرای این طرح اعتبارات مناسبی از طریق ستاد بازآفرینی شهری به استان همدان اختصاص یافته است.

ربانی ارشد عنوان کرد: مردم می توانند از تسهیلاتی که دولت در اختیار بانک مسکن گذاشته است استفاده و با وام های مناسب که کارمزد اندکی دارند مسکن خود را بهسازی کنند.

وی هدف از بهسازی بافت فرسوده را افزایش کیفیت زندگی اعلام کرد و ادامه داد: ادارات و دستگاه های اجرایی خدمات رسان موظف هستند ۳۰ درصد از اعتبارات خود را در محلات هدف بهسازی هزینه کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی همدان با اشاره به اینکه شهرداری همدان همکاری خوبی برای بهسازی بافت فرسوده انجام می دهد افزود: شرکت های انبوه ساز می توانند با دریافت مجوز توسعه گری و تسهیل گری پلاک های کوچک را تجمیع کنند و در طرح انبوه سازی در بهسازی بافت فرسوده سهیم باشند.

وی با بیان اینکه دولت از بازآفرینی بافت فرسوده حمایت ویژه ای می کند، تاکید کرد: از مردم درخواست داریم به سمت توسعه و بهسازی محلات خود حرکت کنند.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000