هیأت دولت تصویب کرد؛

افزایش سقف تسهیلات طرح بازسازی و نوسازی مسکن‌ روستایی

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۷/۱۲/۲۸
هیأت وزیران با افزایش سقف تسهیلات طرح ویژه نوسازی و بهسازی واحدهای مسکونی روستایی موافقت کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از ایبنا، هیأت وزیران در جلسه روز گذشته ، به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رییس جمهوری، با توجه به جایگاه روستا و روستاییان در همه عرصه‌های مختلف و به منظور ارایه تسهیلات جهت ساخت و بهسازی مسکن روستایی، با افزایش سقف تسهیلات طرح ویژه نوسازی و بهسازی واحدهای مسکونی روستایی موافقت کرد.

بر این اساس، سقف فردی تسهیلات فوق برای ۲۰۰ هزار واحد، مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال در سال ۱۳۹۸ تعیین شد و بانک مرکزی مکلف گردید نسبت به تعیین بانک‌های عامل و سهمیه آن‌ها برای پرداخت این تسهیلات با سود پنج درصد و با ضمانت سفته زنجیره‌ای در سال ۹۸ اقدام کند.

** دولت تعرفه‌­های خدمات تشخیصی و درمانی در سال ۱۳۹۸ را مورد بازنگری قرار داد

هیأت وزیران در ادامه، تعرفه های خدمات تشخیصی و درمانی سال ۱۳۹۸ را در بخش های دولتی، خیریه، عمومی غیردولتی و خصوصی مورد بازنگری و تصویب قرار داد.

** اختصاص تسهیلات بانکی به عشایر برای جبران خسارات ناشی از خشکسالی

با تصویب دولت، مبلغ یک هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت با سود و کارمزد چهار درصد به منظور جبران خسارات ناشی از خشکسالی به عشایر و تشکل های عشایری آسیب دیده اختصاص یافت.

** معرفی مدیرعامل جدید شرکت راه آهن در جلسه امروز دولت

هیأت دولت در ادامه، آقای سعید رسولی را به مدت چهار سال به عنوان رییس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران تعیین و از خدمات دکتر محمدزاده تشکر و قدردانی کرد.

** امضای موافقت‌نامه در زمینه نظام ارتقای تجارت متقابل بین ایران و بلاروس

هیأت وزیران با توجه به اهمیت هماهنگی در مناسبات گمرکی و توسعه تجارت خارجی بین دولت های جمهوری اسلامی ایران و بلاروس و ایجاد تسهیلات مناسب در روابط اقتصادی بین دو کشور، با امضای موقت موافقت‌نامه نظام ارتقای تجارت متقابل بین دولت‌های دو کشور موافقت کرد.

** موافقت دولت با افزایش سرمایه شرکت‌های سهامی برق منطقه ای تعدادی از استان‌های کشور

هیأت وزیران با افزایش سرمایه شرکت‌های سهامی برق منطقه ای استان های آذربایجان، اصفهان، باختر، تهران، خراسان، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، غرب، فارس، کرمان، گیلان، مازندران، هرمزگان و یزد و مدیریت شرکت شبکه برق ایران موافقت کرد.

**تصمیمات دولت برای رفع مشکل آلودگی در استان بوشهر

همچنین هیأت وزیران مصوب کرد کارگروهی متشکل از وزرای نفت، کشور، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، راه و شهرسازی، رییس سازمان حفاظت محیط زیست، رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و استاندار بوشهر به منظور رفع مشکل آلودگی هوا در برخی مناطق استان بوشهر تشکیل و نتایج بررسی ها در این کارگروه به هیأت وزیران ارائه شود.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000