معاون اول رییس جمهور در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران مازندران مطرح کرد:

تسریع در بازسازی و نوسازی واحد‌های مسکونی سیل‌زده

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۸/۰۱/۰۴
بازسازی و نوسازی واحدهای مسکونی ناشی از سیل باید تا اواخر تابستان سال جاری پایان یابد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور روز یکشنبه در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان مازندران در ساری گفت: باید عملیات ساخت و بازسازی واحدهای مسکونی و خسارت های برجای مانده از سیل بر تاسیسات زیرساختی در کمترین زمان به طور جدی در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

وی اضافه کرد: باید با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به گونه ای کار شود تا بازسازی و نوسازی واحدهای مسکونی ناشی از سیل تا اواخر تابستان سال جاری پایان یابد.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به نیاز به تخصیص اعتبار برای تسریع در ساخت و ساز و کاهش اثرات ناشی از سیل گفت: قطعا دولت کمک های خود را به مردم سیل‌زده انجام می دهد .
تعیین سقف کمک ها در هیات دولت

معاون اول رئیس جمهوری تعیین سقف برای کمک بلاعوض و تسهیلات ارزان قیمت را منوط به تصمیم گیری هیات دولت در نشست هفتم فروردین ماه ( چهارشنبه هفته جاری ) دانست.

جهانگیری خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی مطابق بلایای گذشته 20 میلیون ریال کمک بلاعوض و 100 میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت تعمیراتی بود و با درخواست استانی برای افزایش ما هم این را تایید خواهیم کرد.

وی یادآور کرد: این افزایش اعتبار برای کمک به مردم باید مطابق با توانایی مالی دولت باشد و ما تمام توان خود را با وجود محدودیت وارد میدان خواهیم کرد.

معاون اول رئیس جمهوری در مورد کمک به کشاورزان خسارت دیده افزود : باید میزان خسارت ها از سوی وزارت جهاد کشاورزی احصاء شود و ما نیز بتوانیم با توجه به توان دولت کمک کنیم.

جهانگیری پرداخت کمک های بلاعوض برای حوزه کشاورزی را تا حد زیادی از توان مالی دولت با محدودیت مالی موجود خارج دانست و گفت: ما در بخش استمهال تسهیلات کشاورزان می توانیم کمک داشته باشیم.

وی اضافه کرد: البته از محل بیمه محصولات کشاورزی نیز می توانیم به مزارع که تحت پوشش قرار داشت، کمک شود و برای همگانی کردن بیمه نیازمند پیشنهاد طرح از سوی وزارت جهادکشاورزی است و تا آن به عنوان یک رویه ملی برای سایر خسارت های کشاورزی نیز اجرایی شود.

کمک به زیرساخت ها

معاون اول رییس جمهوری در این نشست بر خسارت های وارد شده به زیرساختهای مازندران براثر سیل و کمک دولت برای جبران آنها اشاره کرد و افزود: باید طرح های پیشگیرانه را برای سیل در استانهای شمالی کشور اجرایی کنیم تا به زیرساختهای ما خسارت کمتری وارد شود.

وی بخشی از خسارت ها ناشی از سیل به استان های شمالی کشور به خصوص مازندران را بی مهری به طبیعت برشمرد و با اشاره به ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه ها، گفت: موضوع سیل در استانهای شمالی به یک معضل جدی تبدیل شده که لازم است هر گونه مانعی که در جلوی رودخانهها وجود دارد، برچیده شود.

جهانگیری خاطرنشان کرد: دولت نیز از برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در حاشیه رودخانه ها حمایت می‌کند و نماینده عالی دولت میتواند با کمک دستگاه قضایی و سایر دستگاه‌های نظارتی طرح خود را عملیاتی کند.

معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به اجرای طرح جامع کنترل سیل در مازندران از موافقت دولت برای اجرایی شدن این طرح اخبر داد.

همدلی علت کاهش التهاب

معاون اول رئیس جمهوری در این نشست کاهش التهاب ناشی از سیل در مازندران را همدلی و همراهی تمام دستگاههای فعال اعم از دولتی و غیر دولتی دانست و ضمن قدردانی از همکاری این دستگاهها خواهان بسیج این امکانات برای بازسازی خسارت های ناشی از سیل شد.

سیل هفته اخر اسفندماه یک هزار و 200 میلیارد تومان به مازندران خسارت وارد کرد


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000