بازدید مدیرعامل و رییس هیات مدیره بانک از مناطق سیل زده استان گلستان

ابوالقاسم رحیمی انارکی مدیرعامل و رییس هیات مدیره بانک و هیات همراه با حضور در استان گلستان از مناطق سیل زده این استان بازدید و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات موجود در این مناطق قرار گرفت.
پایگاه خبری بانک مسکن

در این بازدید که نادر قاسمی عضو هیات مدیره بانک ، یوسف کمالی فر مدیر امور حراست ، محمود لاری مدیر امور استانها و بازاریابی ، محمد غفوریان مدیر شعب گلستان ،مصطفی تقوی مدیر شعب مازندران و نیز سایر مسوولان این مدیریت ، مدیرعامل بانک را همراهی و مشایعت نمودند. ابوالقاسم رحیمی انارکی و هیات همراه با حضور در استان گلستان از مناطق سیل زده استان از جمله شهرستانهای بندرترکمن ، آق قلا و روستاهای توابع بازدید و روند امداد رسانی و کمک به سیل زدگان را از نزدیک مورد بررسی و نظارت قرار دارند.

مدیر عامل بانک طی بازدید از مناطق سیل زده استان در شهرستان آق قلا در گفتگو با خبرنگار صدا و سیمای مرکز گلستان، ضمن تبریک ایام نوروز 98، گفت: وقوع سیل اخیر در استان گلستان وضعیت بغرنج و تاسف باری را برای مردم شریف این استان ایجاد نموده است و به همین منظور ما در بانک مسکن در اولین روزهای این حادثه تمام تلاش خود را بکار گرفتیم تا در کنار مردم باشیم و بتوانیم برنامه ریزی و اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهیم. وی افزود؛ با تخصیص بودجه لازم به منظور تامین بخشی از تغذیه و اسکان سیل زدگان منطقه، سعی نمودیم تا قسمتی از نیازهای آنان را برآورده نماییم.

رحیمی انارکی تصریح کرد؛ اکنون بصورت حضوری و میدانی حضور یافتیم تا ضمن بازدید از منطقه و اعلام آمادگی برای همکاری ، وضعیت موجود را برآورد و ارزیابی نموده و برنامه ریزی های لازم برای تخصیص اعتبار کافی از سوی بانک مسکن به منظور جبران بخشی از خسارت وارده به سیل زدگان که به عنوان سهمیه به بانک مسکن واگذار می شود، صورت پذیرد و در این راستا بتوانیم گوشه ای از آلام و رنج خاطر مردم خوب استان گلستان را کاهش دهیم.

رحیمی انارکی در ادامه سخنان خود اظهار داشت؛ برآورد میزان تخریب ایجاد شده ناشی از سیل اخیر در حوزه مسکن و ساختمان در ابتدا توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مجموعه سازمانها و دستگاههای مربوطه صورت می پذیرد و در این زمینه واحدهای مسکونی که نیاز به تعمیرات و نوسازی دارند مشخص و تفکیک می شوند و تسهیلات لازم با توجه به سقفهایی که اعلام خواهد شد پرداخت و بخشی از تسهیلات بصورت کمکهای بلاعوض از محل اعتبارات بنیاد مسکن تخصیص می یابد.وی ادامه داد؛ در واحدهای مسکونی که نیاز به نوسازی کامل دارند، تسهیلات تخصیصی از نوع قرض الحسنه با نرخ 4 درصد پرداخت خواهد شد.

گفتنی است، مدیر عامل و رییس هیات مدیره بانک و هیات همراه پس از بازدید از مناطق سیل زده استان طی نشستی در محل مدیریت شعب گلستان در خصوص چگونگی و نحوه پرداخت تسهیلات به سیل زدگان استان و مدیریت صحیح آن به ویژه در روزها و ماههای ابتدایی تصمیم گیری نمودند. همچنین در این نشست مقرر شد تا با تشکیل و استقرار ستاد معین در مکان های مشخص شده به منظور تشکیل پرونده و اعطاء تسهیلات به سیل زدگان استان ، روند این فرآیند تسریع بیشتری یابد.

شایان ذکر است، مدیرعامل بانک و هیات همراه طی سفر یکروزه به گلستان، از شعب بندرترکمن و آق قلا بازدید و ضمن دیدار با همکاران شعب مذکور از تلاشها و زحمات آنان به ویژه کارکنان شعبه آق قلا که در حادثه سیل این شهرستان دچار آسیب و آبگرفتگی شده بود، تشکر و قدردانی نمودند.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000