با افزایش بهره برداری از ظرفیت های موجود می توان تحریم ها را مدیریت کرد

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۸/۰۱/۱۱
وزیر امور اقتصادی و دارایی در گفتگو با برنامه بهار پلاک ۹۸ رادیو اقتصاد بر ضرورت استفاده از همه ظرفیت های داخلی برای مقابله با تحریم های ظالمانه تاکید کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران ( شادا)، دکتر فرهاد دژپسند با بیان اینکه موضوعات مورد مطالعه علوم اجتماعی صرفا انتزاعی نیستند، اظهار داشت: اقتصاد نیز در زمره علوم اجتماعی است، بنابراین تأثیر و تأثر سایر حوزه ‌ها را به طور کامل باید در این حوزه مورد تاکید قرار داد.

وی افزود: این «باید» از دو جهت واجد اهمیت فراوان است. نخست اینکه امسال «رونق تولید» به عنوان شعار محوری سال تعیین شده و دیگر اینکه شرایط اشتغال، تولید و ظرفیت‌های خالی اقتصاد کشور ایجاب می‌کند تا برای رسیدن به شرایط مطلوب در جامعه، از تمامی قابلیت‌ها و توانمندی‌ها به بهترین وجه ممکن استفاده شود.
دژپسند ادامه داد: امروز کشور در شرایط سخت اقتصادی است و دشمن از تمامی عوامل و روزنه‌ها بر اقتصاد کشور فشار وارد می کند.
وزیر اقتصاد تصریح کرد: برای مقابله با فشارها، تهدید‌ها و تحریم‌های دشمنان باید از تمامی امکانات و ظرفیت‌های داخلی در جهت افزایش تولید و رشد اقتصادی بهره جست.
دژپسند در بخش دیگری از سخنان خود، یکی از نقاط ضعف اقتصاد ایران را کم بودن نرخ بهره برداری از ظرفیت تولید در کشور است.
وی ادامه داد: اگر نرخ بهره برداری از ظرفیت تولید از 50 به 75 درصد افزایش یابد، بدون شک جهشی در رشد تولید و رونق اقتصادی کشور ایجاد می شود و برای تحقق این مهم، باید مجموعه‌ای از عوامل و زمینه‌ها را در کشور فراهم کرد.
وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه بهبود فضای کسب و کار، یکی از مسئولیت‌های این وزارتخانه است، افزود: باید گام‌های بلندی برای رسیدن به شرایط مطلوب برداشته شود تا سرمایه گذار و فعال اقتصادی اعم از تولید کننده و تاجر بتوانند با طیب خاطر و به سهولت، در محیطی ایمن فعالیت‌های خود را انجام دهند.
وی یادآور شد: امروز اصلاح و بهبود فضای کسب و کار در کشور به یک ضرورت اجتناب ناپذیر تبدیل شده است و باید با قوت و قدرت هر چه تمام ‌تر در این مسیر حرکت کرد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000