اختتامیه کمپین آب در سال۹۷ ، "با اولین همایش آب و زندگی در کردستان کلید خورد"

در راستای برنامه های کمپین مصرف صحیح آب بانک مسکن ، اولین همایش آب و زندگی توسط مدیریت شعب کردستان برگزار شد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار استانی پایگاه خبری بانک مسکن_هیبنا جلال الدین سلیمی مدیر شعب استان کردستان ضمن تشکر از همکاری شرکت آبفای شهری استان در برگزاری این همایش اظهار داشت: بانک مسکن براساس رسالت اجتماعی خود و در راستای کمپین کشوری حمایت از مصرف صحیح آب این همایش رابا همکاری شرکت آب و فاضلاب شهری استان برای تقدیر از مشترکین کم مصرف شرکت آبفا و الگو سازی صحیح مصرف و بهره برداری بهینه از منابع آب برگزار کرد.
سلیمی از برگزاری سالانه این همایش خبر داد و گفت: بحث آب و ارائه راه کارهای تامین و مصرف صحیح آن بسیار مهم و حائز اهمیت است و مدیریت مصرف و صرفه جویی مهمترین راهکار برای مقابله با مشکل کم آبی و عبور از این مشکل است لذا بانک مسکن امیدوار است بتواند با برگزاری این همایش بصورت سالانه گام مهمی در راه تحقق این امر مهم بردارد .
در ادامه این همایش فرانک قدسی مدیر کل امور اجتماعی استانداری کردستان اظهار داشت: مسائل آموزشی مصرف درست آب که در کتب درسی ارائه می شود باید در زندگی کودکان نیز انتقال داده شود.
وی با بیان اینکه باید حساسیت استفاده صحیح از آب شرب را در بین کودکان ایجاد کرد، افزود: والدین نیز وظیفه دارند برای آگاه سازی کودکان از تعالیم قرآنی بهره گیرند تا آموزش ها تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.
مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان یادآور شد: در صورت استفاده غیرصحیح از آب شرب، تبعات منفی آن در آینده جامعه را درگیر می کند، بنابراین حفاظت از منابع آبی نیازمند برنامه ریزی مدون و اساسی است.
قدسی منابع آب را سرمایه ای ارزشمند دانست و گفت: مصرف بهینه باید در بخش های دیگر انرژی از جمله گاز و برق نیز مورد توجه قرار گیرد.
مدیرعامل شرکت آبفای شهری کردستان نیز با بیان اینکه در شرایط تنش و بحران آبی قرار داریم، افزود: با این وجود اغلب مردم از منابع آبی به صورت بهینه استفاده نمی کنند.
محمدحسین محمدی نیاز روزانه هر شخص به آب را ۱۵۰ لیتر اعلام کرد و افزود: در حال حاضر در کشور ما ۲ برابر این رقم مصرف می شود که نیاز است برای کاهش مصرف فرهنگ سازی شده و اهمیت منابع آبی بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه مقدار آب شرب در دسترس برای هر شهروند در کشورمان از ۵۰ سال گذشته تاکنون از ۶ هزار مترمکعب به یک هزار و ۵۰۰ لیتر کاهش یافته است، یادآور شد: منابع آب شرب در دسترس هر شهروند ایرانی در این مدت ۷۵ درصد کاهش یافته است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان افزود: در ازای تولید و توزیع هر مترمکعب آب 20 هزار ریال هزینه می شود که از مشترکان حدود چهار هزار ریال دریافت می شود.
محمدی با بیان اینکه از منابع آبی درست استفاده نمی کنیم و در بخش کشاورزی بهره وری آب وجود ندارد، اضافه کرد: با توجه به اینکه دشت های استان در خطر فرونشست قرار دارند، استفاده صحیح از منابع آبی بسیار ضروری است.
این آیین با همکاری شرکت آبفای شهری کردستان و مدیریت شعب بانک مسکن استان برگزار و در پایان از تعدادی از مشترکانی که مصرف بهینه آب دارند با اهدای لوح و تندیس تقدیر شد.
بر اساس این گزارش، از جمعیت شهری یک میلیون و 200 هزار نفری کردستان 100 درصد آن در 27 شهر استان تحت پوشش شرکت آبفا هستند.
شرکت آبفای شهری کردستان دارای 357 هزار فقره انشعاب آب، 340 هزار انشعاب فاضلاب و پنج هزار و 100 کیلومتر شبکه توزیع و خطوط انتقال آب است.
لازم بذکر است در پایان این همایش از ده نفر از مشترکین کم مصرف شرکت آبفا که الگوی مصرف را رعایت نموده بودند با اهدای تندیس و هدایایی تقدیر شد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000