مدیر شعب بانک مسکن استان گلستان خبر داد:

آمادگی پرداخت تسهیلات بانک مسکن در منطقه گلستان بلافاصله پس از ابلاغ

با توجه تصویب جزئیات پرداخت تسهیلات مناطق سیل زده گلستان، این آمادگی از سوی مدیریت استان وجود دارد تا پس از ابلاغ اعتبارات و بخشنامه های مربوطه پرداخت تسهیلات آغاز شود.
پایگاه خبری بانک مسکن

محمد غفوریان مدیر شعب بانک مسکن استان گلستان در گفتگو با پایگاه خبری بانک مسکن، با تاکید بر تلاش بانک مسکن برای تسریع در تخصیص اعتبارات ابلاغی برای ساماندهی واحدهای مسکونی تخریب شده در استان گلستان ناشی از سیل اظهار داشت: متاسفانه با وقوع سیل در استان گلستان و به تدریج در سایر استان های کشور برخی از هموطنانمان در ابتدای سال با مشکل مواجه شدند و متاسفانه عده ای جان خود را از دست دادند که البته این موضوع غیرقابل جبران است.
وی با بیان اینکه سیل از شهرهای آق قلا و گمیشان در استان گلستان آغاز شد و به سایر نقاط استان کشیده شد و حتی در چند روز اخیر برخی استانهای غربی و جنوبی غربی کشور را نیز درگیر کرد، ادامه داد: پس از وقوع سیل در استان گلستان، بلافاصله کارگروهی توسط مدیریت شعب بانک مسکن استان تشکیل دادیم تا علاوه بر پیش بینی سازوکارهای کمک رسانی و امدادرسانی، سازوکارهای اعتباری نیز مورد بررسی قرار گیرند.
این مقام مسئول در بانک مسکن افزود: کارگروه مذکور متشکل از حوزه تجهیزات و پشتیبانی بانک، حراست و منابع انسانی بود و بلافاصله عملیات کمک رسانی و پشتیانی آغاز شد.
غفوریان با تاکید بر اینکه سعی شده تا تمام مسائل و جوانب با نگاه ویژه و در اسرع وقت مورد بررسی قرار گیرند، گفت: در همین زمینه بعد از حضور به موقع مدیرعامل بانک مسکن در استان گلستان بلافاصله پس از وقوع سیل، با دستور مدیرعامل بانک همه بخش های بانک مسکن از جمله ادارات کل مختلف درگیر ماجرا شدند و با حضور مدیرعامل و هیأت همراه به استان گلستان بررسی های اولیه صورت گرفت.
مدیر شعب بانک مسکن استان گلستان گفت: برای تجهیز منابع با دستور مدیرعامل بانک اعتباراتی از محل منابع داخلی بانک برای جبران بخشی از خسارات ناشی از سیل برای معیشت خانواده های سیل زده اختصاص پیدا می کند همچنین با تمهیدات اندیشیده شده شماره حسابی برای ساماندهی کمک های مردمی به سیل زدگان به شعب سراسر کشور اعلام شد تا همکاران بانک در صورت تمایل بتوانند از هم نوعان خود حمایت کنند.
وی با بیان اینکه در کارگروه داخلی مدیریت بانک مسکن استان نیروهای بومی به آق قلا و گمیشان گسیل شدند تا به بهترین نحو عملیات امداد رسانی را انجام دهند، افزود: در حوزه اعتباری هماهنگی های لازم در ستاد بانک مسکن در حال انجام است تا به صورت هماهنگ و مدیریت شده پس از ابلاغ به استان اجرایی شوند.
غفوریان درباره میزان اعتبارات اختصاص یافته از سوی بانک مسکن گفت: اعتبارات لازم برای بخش های مختلف و خسارات ناشی از سیل در استان گلستان در اولین نشست هیأت دولت در سال 98 مورد بررسی قرار گرفت و به تصویب رسید و پس از ابلاغ، تسهیلات پرداخت خواهد شد.
مدیر شعب بانک مسکن استان گلستان همچنین درباره زمان ابلاغ بخشنامه پرداخت تسهیلات بانکی به سیل زدگان این استان گفت: با توجه به تصویب اعتبارات در هیأت وزیران و پیگیری های مجدانه در ستاد، از هفته پیش رو پرداخت تسهیلات آغاز خواهد شد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000