ایران نایب رییس اول مجمع بانک توسعه اسلامی شد

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۸/۰۱/۱۹
در چهل و چهارمین اجلاس سالانه هیات عامل بانک توسعه اسلامی، جمهوری اسلامی ایران به عنوان نائب رییس اول بانک برای اجلاس سال آینده آن انتخاب شد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، چهل و چهارمین اجلاس سالانه هیات عامل بانک توسعه اسلامی با حضور مدیران ارشد و وزرای اقتصادی و توسعه کشورهای عضو ، روسا و نمایندگان سازمان های مالی و اقتصادی بین المللی از تاریخ 16 لغایت 17 فرردین ماه سال جاری در مراکش برگزار شد که از سوی ایران نیز هیاتی از وزارت امور اقصادی و دارایی به سرپرستی معاون امور بانکی ، بیمه و شرکت های دولتی این وزارتخانه در نشست فوق شرکت داشت.

این گزارش حاکی است، در این اجلاس، رییس و نواب رییس چهل و پنجمین اجلاس سالانه بانک توسعه اسلامی که قرار است سال آتی در جده عربستان سعودی برگزار شود، انتخاب و حسب انتخاب کمیته هیات عامل بانک توسعه اسلامی؛ عربستان سعودی به عنوان رییس و جمهوری اسلامی ایران و پاکستان نیز به عنوان نواب رئیس اول و دوم چهل و پنجمین اجلاس این بانک انتخاب شدند.

کشورهای مزبور تا پایان اجلاس سال بعد، عهده دار این سمت خواهند بود. این انتخاب در شرایط کنونی موفقیت درخوری در حوزه دیپلماسی اقتصادی دولت محسوب شده که فرصت های جدیدی را پیش روی کشورمان باز خواهد کرد.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000