تاکید بر توسعه دولت الکترونیک

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۸/۰۱/۲۰
علی نبیان با اشاره به نقش فن آوری اطلاعات در وظایف سازمان ملی زمین و مسکن در حوزه بانک زمین و سامانه جامع اراضی و مستغلات، بر اهمیت توسعه این فناوری‌ها در رفع دغدغه های مردم تاکید کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در دیدار با دبیر و ارزیابان جایزه دولت الکترونیک با اشاره به نقش فن‌آوری اطلاعات در وظایف سازمان ملی زمین و مسکن در حوزه بانک زمین و سامانه جامع اراضی و مستغلات، بر اهمیت توسعه این فناوری ها در رفع دغدغه های مردم تاکید کرد.

علی نبیان به تاکید رییس‌جمهوری بر کاهش مراجعات حضوری به دستگاه‌های اجرایی کشور اشاره کرد و افزود: سازمان ملی زمین و مسکن به عنوان یک دستگاه ستادی می‌تواند با توسعه فناوری‌های اطلاعاتی ارتباط به روزتری با ادارات کل راه و شهرسازی در استان ها برقرار کرده و با سرعت بیشتری به انجام وظایف خود در این حوزه بپردازد.

معاون وزیر راه و شهرسازی از بروز رسانی سیستم‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری سازمان متبوعش در چند ماهه اخیر خبر داد و گفت: این امر در ایجاد رضایتمندی عمومی مراجعان به این سازمان نقش موثری داشته است.

وی به نقش فناوری های ارتباطی و اطلاعاتی در ایجاد شفافیت و افزایش بهره‌وری اشاره کرد و اظهار داشت: کاهش دخالت فرد و هوشمند سازی فرایندها می‌تواند از فساد و رانت جلوگیری کرده و نظارت بر عملکرد مسوولان را تسهیل نماید.

همچنین علیرضا قربانی مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان ملی زمین و مسکن نیز در توضیح اهمیت جایزه دولت الکترونیک در ارتقای سطح خدمات دستگاه‌های اجرایی و اصلاح نظام اداری گفت: ماموریت این جایزه، ارزیابی میزان توسعه دولت الکترونیک در دستگاه های دولتی براساس برنامه جامع اصلاح نظام اداری و ایجاد انگیزه در این دستگاه ها برای تحقق کیفی در ارایه خدمات عمومی با بهره‌گیری از فناوری اطلاعات برای توسعه خدمات الکترونیکی است.

به گزارش سازمان ملی زمین و مسکن وی، برخی از اهداف این جایزه را اجرای سیاست های کلی نظام اداری، ایجاد فرهنگ رقابت مثبت، نوآوری و افزایش انگیزه دستگاه های اجرایی در زمینه توسعه کاربردهای دولت الکترونیکی، برجسته کردن تجارب موفق دانست.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000