مکاتبه با بانک مرکزی برای همکاری با سیل‌زدگان لرستان

وصول مطالبات بانک مسکن درشهرهای آسیب دیده از سیل در استان لرستان تعلیق شد

مدیر شعب استان لرستان بانک مسکن با تشریح همکاری صورت گرفته با آسیب‌دیدگان سیل استان لرستان، تاکید کرد: موضوع وصول مطالبات در شهرهای آسیب دیده از سیل در استان فعلا تعلیق شده است.
پایگاه خبری بانک مسکن

مرتضی دهداری زاده در گفت و گو با پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، با اشاره به خسارات سنگینی که سیل استان لرستان در بخش‌های مختلف و زیرساخت‌های توسعه‌ای استان رقم زد، گفت: در اولین روز کاری سیستم بانکی در فروردین، با توجه به وضعیت استان، سرور پیگیری مطالبات را در شهرهای آسیب دیده از سیل از حالت فعال خارج کردیم تا پیامکی در خصوص موعد اقساط و مطالبات به آسیب دیدگان ارسال نشود. همچنین سرور تلفن گویا خاموش شد تا از ارسال پیام صوتی پیگیری مطالبات نیز خودداری شود.

به گفته وی، علاوه بر این طی مکاتبه‌ای با اداره کل وصول مطالبات بانک مسکن موضوع پیگیری مطالبات برای آسیب دیدگان فعلا تعلیق و از دستور کار مدیریت شعب استان لرستان خارج شد.
دهداری زاده از انجام مکاتبه‌ای با بانک مسکن نیز خبر داد که طی آن درخواست شده هر یک از آسیب دیدگان حوادث طبیعی اخیر در لرستان که برای دریافت تسهیلات بانکی در ماه‌های آینده به سایر بانک‌ها مراجعه کردند، بدهی آنها به بانک مسکن بابت تسهیلاتی که قبلا دریافت کرده‌اند، در زمره بدهی بانکی محسوب نشود.
وی از جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی و توزیع آن میان مردم شهرهای مختلف آسیب دیده در لرستان خبر داد و گفت: همچنین مدیریت شعب استان لرستان با هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی و تهیه گوشت از پشتیبانی امور دام نسبت به پخت و توزیع غذای گرم در منطقه اقدام کرد.
مدیر شعب استان لرستان بانک مسکن از کمک 50 میلیون تومانی مدیرعامل بانک مسکن نیز خبر داد و گفت: با این اعتبار نسبت به خریداری اقلام مواد غذایی( برنج، روغن مایع،تن ماهی، لوبیا، بیسکویت، خرما، شیرخشک، مربا، آب معدنی و کیک)، بهداشتی(پوشک بچه، دستمال کاغذی، مایع دستشویی،پودر لباسشویی و تی شستشو) و پتو و پخش آن از طریق هلال احمر و سپاه در منطقه اقدام و تلاش کردیم وظیفه انسانی خود را تا حدی به جا آوریم.
وی از اعزام دو نوبت همکاران داوطلب بانک مسکن در قالب دو گروه جهادی در پایان هفته به مناطق سیل زده پل دختر خبر داد و افزود: علاوه بر این در این مدت با دو تن از کارمندان بانک مسکن که در جمع آسیب دیدگان حوادث اخیر بودند، دیدار صورت گرفت.
دهداری زاده خاطرنشان کرد: در قالب برنامه های اداری مدیریت استان با در اختیار قرار دادن خودرو و راننده به استانداری لرستان و حضور در محل سیل تا جایی که امکان داشت به یاری مردم شتافتیم. همچنین جلسات و نشست‌هایی در خصوص بازتعریف فرآیند پرداخت‌های بنیاد مسکن به سیل‌زدگان در محل بانک و بنیاد مسکن برگزار شد.
وی با بیان اینکه هنوز برآورد خسارات تکمیل نشده و سهمیه‌بندی تسهیلات اختصاص یافته به سیل‌زدگان از سوی هیات مدیره ابلاغ نشده است، گفت: برآوردهای اولیه حاکی از خسارت به 7 هزار و 300 واحد مسکونی است که برخی از آنها نیازمند تخریب و بازسازی و برخی نیازمند مرمت است. به زودی پس از اتمام برآورد خسارت، جزییات تسهیلات پرداختی به سیل‌زدگان به مدیریت شعب استان لرستان ابلاغ خواهد شد و فرآیند شناسایی اقشار آسیب‌دیده و تشکیل پرونده آغاز می‌شود.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000