معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان قم خبر داد:

لزوم توجه ویژه به محلات هدف بازآفرینی شهری قم در سال ۱۳۹۸ است

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۸/۰۲/۰۲
این اداره کل به عنوان دبیرخانه بازآفرینی پایدار شهری با مشارکت دستگاه های عضو، در سال ۱۳۹۸ پیگیر مطالبات و انجام پروژه های محلات هدف بازآفرینی شهری خواهد بود.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، داوود طلوعی در خصوص پروژه های حوزه بازآفرینی شهری که در سال ۱۳۹۷ تحقق یافتند و چشم انداز برنامه های ۱۳۹۸ اظهار داشت: این اداره کل در سال ۱۳۹۷ در بخش سکونت‌گاه‌های غیررسمی، بافت ناکارآمد میانی و بافت تاریخی پروژه هایی را عملیاتی و به بهره‌برداری رساند.

وی افزود: در بخش سکونت گاه‌های غیررسمی افتتاح مجتمع درمانی امام حسن(ع) در شهرک امام حسن(ع) و مرکز آموزشی شهید دفتری در محله قلعه کامکار در سال ۱۳۹۷ به بهره‌برداری رسید.

معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان قم ابراز داشت: ۸۳۰ تن قیر برای آسفالت محلات هدف بازآفرینی شهری از جمله جمکران، علی آباد سعدگان، شادقلی خان و شیخ آباد و سایر مناطق حاشیه شهر تخصیص یافت و در سال ۱۳۹۷ شوارع این محلات آسفالت شد.

طلوعی ادامه داد: در سال ۱۳۹۸ در بخش سکونت‌گاه‌های غیر رسمی شاهد تکمیل و بهره برداری از پروژه‌های در دست اجرا از احداث درمانگاه امام علی النقی(ع)، احداث واحد آموزشی در محله شیخ آباد، احداث واحد آموزشی خیابان انارستان در محله شهرک فاطمیه و دیگر پروژه‌های تعریف شده خواهیم بود.

وی در خصوص فعالیت‌های این اداره کل در حوزه بافت ناکارآمد میانی شهر قم اظهار داشت: ساماندهی گذر لبچال تا بیت النور، ساماندهی محوطه بیت النور، ساماندهی لبچال تا خانه تاریخی شاکری، ساماندهی محور امامزاده شاه حمزه تا پامنار، ساماندهی محور پامنار تا آب انبار درخت پیر، ساماندهی محور عماریاسر تا تکیه باغ پنبه، ساماندهی تکیه باغ پنبه تا خانه تاریخی یزدان پناه، ساماندهی خانه تاریخی یزدان پناه تا خیابان باجک از اقدامات اساسی این معاونت در حوزه کالبدی بود.

معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان قم در خصوص اقدامات در حوزه اجتماعی تصریح نمود: در سال ۱۳۹۷ نهاد توسعه محله در محله دروازه ری شهر قم که در محدوده بافت ناکارآمد میانی واقع شده و از اولویت های مهم بازآفرینی تشخیص داده شده است در این محله راه اندازی شد.

وی در خصوص فعالیت های این اداره کل در بافت تاریخی شهر قم در سال ۱۳۹۷ توضیح داد: تهیه طرح مرمت خانه تاریخی لاجوردی زاده، بهسازی و طرح ساماندهی بازارچه کفاش ها، از جمله اقدامات مهم در این نوع بافت بوده است.

طلوعی در خصوص برنامه ها و چشم اندازهای معاونت بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان قم در سال ۱۳۹۸ توضیح داد: ساماندهی بازار نو و محیط پیرامونی، ساماندهی فضای عمومی و محلی پیرامون مسجد جامع، پروژه طرح مجموعه شهری امامزادگان چهل اختران، پروژه احداث مرکز محله و پایگاه بهداشت مورد نیاز محله خاکفرج، توسعه درمانگاه خازنی در محله شیخ آباد و احداث واحد آموزشی در محله عباس آباد از برنامه های این معاونت در سال جدید خواهد بود.

وی گفت: در سال ۱۳۹۸ احداث خانه محله و ساماندهی فضای عمومی مورد نیاز محله دروازه ری، مرکز بهداشتی درمانی پیامبر اکرم (ص) در محله نوبهار، احداث خانه محله و ساماندهی فضای عمومی مورد نیاز محله امامزاده ابراهیم (ع) و همچنین احداث ساختمان کلانتری در محله خاکفرج از عمده فعالیت های این معاونت خواهد بود.

معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان قم در پایان ابراز امیدواری کرد: آماده سازی اراضی پردیسان با هدف تولید مسکن و به عنوان پشتوانه احیاء بافت فرسوده شهر قم هر چه سریع تر عملیاتی شود.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000