سری اول پرداخت بانکی به سیل زدگان استان گلستان انجام شد

آغاز بازسازی های پس از سیل با تسهیلات بانک مسکن

کار بازسازی مناطق سیل زده در استان گلستان، با پرداخت سری اول تسهیلات مربوط به خانه های تخریب شده توسط «بانک مسکن» رسما آغاز شد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن استان گلستان اولین استانی بود که از بارش های سیل ساز ایام نوروز و حتی اواخر سال 97 به شدت دچار سیل و آبگرفتگی در مناطق شهری و روستایی شد.

در این استان بخش قابل توجهی از خانه های روستایی و شهری در شهرستان های در معرض سیل تخریب اساسی یا ویران شدند و بخشی نیز آسیب دیدند.
هیات مدیره بانک مسکن در همان روزهای اول سیل در استان گلستان، در مناطق سیل زده این استان حاضر شد و پس از بازدید از نقاط آسیب دیده، اقدامات اولیه را از بابت افزایش آمادگی شعب بانک برای رسیدگی مالی به سیل زدگان انجام دادند.
هفته گذشته سری اول تسهیلات بازسازی مربوط به مناطق سیل زده، از طریق یک شعبه بانک مسکن در استان گلستان به خانوارهای آسیب دیده پرداخت شد.
بر این اساس اولین قرارداد پرداخت تسهیلات قرض الحسنه مربوط به بازسازی واحدهای تخریب شده ناشی از بارش و سیلاب های نوروزی استان گلستان با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به بانک مسکن، هفته گذشته منعقد شد.
این قرارداد توسط بانک مسکن شهرستان آزادشهر به امضاء رسید و در قالب آن تسهیلات بازسازی قرض الحسنه 40 میلیون تومانی به تعدادی از خانوارهایی که خانه خود را در سیل اخیر از دست داده بودند و اکنون در چادر زندگی می کنند پرداخت شد.
خانوارهایی که موفق به دریافت این تسهیلات شدند در شعبه بانک مسکن با اعلام رضایت از فرآیند رسیدگی به حال و روزشان و همچنین رضایت از روند کارشناسی های صورت گرفته درباره میزان تخریب و خسارت به خانه و تعیین رقم تسهیلات، اظهار امیدواری کردند مابقی مایحتاج آنها تامین شود.
رییس شعبه بانک مسکن آزادشهر نیز در گفت و گو با خبرنگاران در جریان امضاء قرارداد پرداخت تسهیلات بازسازی اعلام کرد: ما اولین شعبه ای هستیم که موفق به پرداخت این تسهیلات شدیم. برای خدمت رسانی به خانوارهای آسیب دیده از سیل همه ما خدمتگذاران باید بدون اینکه در چارچوب ساعت اداری قرار بگیریم در خارج از وقت اداری و حتی روزهای تعطیل نسبت به رفع مشکلات بوجود آمده برای هموطنانمان در مناطق سیل زده اقدامات لازم را انجام دهیم.
به گزارش هیبنا، بانک مسکن برای پرداخت تسهیلات بازسازی در مناطق سیل زده استان گلستان، دغدغه مربوط به تامین ضامن را مرتفع کرده است به گونه ای که در سری اول پرداخت این تسهیلات در شعبه آزادشهر، از ضامن زنجیره ای استفاده شد. در ضامن زنجیره ای، هر خانوار دریافت کننده تسهیلات، ضامن خانوار بعدی که همین تسهیلات را قرار است دریافت کند، خواهد شد.
عملیات انعقاد قرارداد پرداخت تسهیلات در این شعبه بانک مسکن 48 ساعت بعد از معرفی خانوارها از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام شده است که از این بابت سرعت تامین مالی برای شروع بازسازی ها قابل توجه است.
به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، در روستای جن سولی در استان گلستان همچنین ستاد معین بانک مسکن نیز تشکیل شد. این روستا در شهرستان آق قلا واقع شده است؛ شهرستانی که بیشترین آسیب را از سیل به خود دید. تشکیل ستاد معین بانک مسکن با حضور کارکنان شعبه برای پرداخت تسهیلات به سیل زدگان معرفی شده از سوی بنیاد مسکن تشکیل شده است تا در کار پرداخت تسهیلات، سرعت لازم بوجود بیاید.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000