واحدهای مسکن مهر برای اسکان موقت سیل زدگان پلدختر استفاده می شود

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۸/۰۲/۱۰
واحدهای مسکن مهر پلدختر برای اسکان موقت سیل زدگانی که مسکن خود را از دست داده‌اند در نظر گرفته شده که تاکنون اسکان ۳۰ خانوار در این واحدها نهایی شده است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، رضا خالقی در این خصوص اظهار داشت: مرحله دوم امدادرسانی به سیل زده ها در خصوص اسکان آنها است که طبق برنامه زمانی و پیرو تاکید وزیر راه و شهرسازی و استاندار لرستان، پس از بازگشایی راه‌ها در دستور کار قرار گرفت.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان افزود: یک طرح مسکن مهر تعاونی ساز در پلدختر وجود داشت که پس از مذاکره با مالکان و موافقت آنها، ۳۰ واحد با کمک پیمانکار و نیروهای جهادی تکمیل و نظافت شده و هم اکنون برای اسکان آماده است.

وی با اشاره به کمک خیرین برای مفروش کردن این واحدها تصریح کرد: هزینه اجاره این واحدها به مدت یکسال توسط دولت پرداخت می شود و با معرفی فرماندار پلدختر ۳۰ خانواری که بیشترین استحقاق را دارند در این واحدها اسکان موقت می شوند.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: همچنین رایزنی با تعداد دیگری از تعاونی ها و مالکان مسکن مهر در حال انجام است تا دولت با اجاره یکساله این واحدها، کار اسکان موقت سیل‌زدگان را نهایی کند.

خالقی با اشاره به تخریب برخی واحدهای مسکونی واقع در مسیر رودخانه کرگانه خرم آباد افزود: اراضی دولتی در مجاورت این منطقه وجود دارد و خیرین مسکن‌ساز موافقت اولیه خود را برای احداث ۳۰ واحد مسکونی اعلام کرده‌اند.

وی اضافه کرد: تاکنون ۱۰ هکتار زمین دولتی در پلدختر و ۱۰ هکتار نیز در معمولان برای واگذاری به بنیاد مسکن انقلاب به منظور ایجاد واحدهای مسکونی برای اسکان دائم سیل‌زدگان نهایی شده است.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000