مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن در ارزیابی عملکرد سال ۹۷ خبر داد

کاهش بهای تمام شده منابع در سال ۹۷

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن با تشریح عملکرد بانک مسکن در سال 97، یکی از نکات مهم این عملکرد را کاهش بهای تمام شده منابع در راستای هدف تعیین شده سال قبل، عنوان کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، محمد حسن مرادی، مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن در اولین همایش مدیران ارشد بانک مسکن در سال 98 با محوریت «نقش راهبردی رونق بخش مسکن » عملکرد بانک مسکن در سال 97 را تشریح کرد. مرادی در ابتدا به تشریح اهداف بخش تجهیز منابع پرداخت و عنوان کرد:‌ بانک مسکن به دلیل این که وارد رقابت بازی نرخ سود در بازار پول نشد و با توجه به تلاطمات فضای اقتصاد کلان، در جذب منابع با چالش هایی روبرو شد.
مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن در بخش دیگری از صحبت های خود در خصوص انتشار اوراق رهنی، صکوک اجاره، مشارکت و گواهی سپرده که به میزان 3 هزار میلیارد تومان هدف گذاری شده بود، توضیح داد: در سال گذشته در دو مقطع مهر ماه و بهمن ماه انتشار اوراق گواهی سپرده به میزان 5.4 هزار میلیارد تومان صورت گرفت که در نهایت 2.2 هزار میلیارد تومان از این اوراق گواهی سپرده فروش رفت.
مرادی یکی از دستاوردهای سال گذشته و نقاط قوت بانک را بحث کاهش بهای تمام شده منابع به میزان 0.69 درصد عنوان کرد و گفت: این کاهش به میزان 0.67 درصد عملیاتی شد که نشان می دهد 97 درصد هدفگذاری در این سال محقق شده است و آثار مثبت آن در صورت های مالی مشخص می شود.
مرادی با بیان این که در سال گذشته به میزان 23 هزار میلیارد تومان اعطای تسهیلات از سوی بانک مسکن صورت گرفته، گفت: این آمار نشان می دهد که در بخش اعطای تسهیلات بخش قابل توجهی از هدف، محقق شده است، همچنین تسهیلات اعطایی در بخش خرید و جعاله به ترتیب به میزان 21 و 99 درصد نسبت به سال قبل از آن افزایش یافته است. وی افزود: تعداد واحدهای مسکونی بهره مند از تسهیلات مسکن در سال 1397 به رقم 601 هزار فقره رسیده که نسبت به سال 1396 رشد 16 درصدی را ثبت کرده است.
مرادی با بیان این که سهم تسهیلات اعطایی بخش مسکن از کل تسهیلات اعطایی بانک در سال 1397 به 90 درصد رسیده است، گفت: در بخش عملکرد بانک در صدور ضمانت نامه نیز به میزان 82 درصد از هدف مدنظر محقق شده است.
وی با بیان این که از سال 1395 به بعد تعداد پرونده های مطالباتی روند نزولی داشته و این روند تا سال 1397 ادامه داشته است، گفت: به دلیل این که در بانک این موضوع مورد ارزیابی و هدفگذاری شد، در نتیجه با تلاش همکاران با موفقیت روبرو شد. این موضوع نشان می دهد اگر موضوعی مورد توجه قرار گیرد، می توان با یک برنامه مشخص و اصولی به آن هدف دست یافت.
مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن در موضوع هدف گذاری الکترونیک، با بیان این که هدف گذاری در خصوص مبلغ تراکنش های پایانه های فروش به میزان 175 درصد محقق شده،افزود: همچنین در خصوص وصول حداقل 97 درصد اقساط تسهیلات مبادله ای نیز آمارهای نشان می دهد که 100 درصد این هدف محقق شده است. او در بخش پایانی صحبت های خود نیز برخی از اهداف مهم سال جاری را تشریح کرد و گفت: کاهش میزان مطالبات غیرجاری، کاهش قیمت تمام شده پول، تحقق اهداف مشخص شده برای تجهیز منابع، وصول نقدی و انتشار اوراق رهنی بخشی از برنامه های سال جاری است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000