هوشمندسازی اقتصاد نه یک الزام، بلکه یک ضرورت است - پایگاه خبری بانک مسکن

هوشمندسازی اقتصاد نه یک الزام، بلکه یک ضرورت است

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۸/۰۲/۱۶
دژپسند در اولین جلسه شورای راهبری فناوری اطلاعات و ارتباطات این وزارتخانه، تاکید کرد: هوشمندسازی اقتصاد نه تنها یک الزام است بلکه یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند در این جلسه اظهار داشت: شورای راهبری فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت اقتصاد مجمعی از متخصصین IT است که باید برای ارائه خدمات مطلوب و سریع و ارزان به مردم توسط سازمانهای زیرمجموعه وزارت اقتصاد تلاش کنند.
وزیر اقتصاد با اشاره به ضرورت بسترسازی و ایجاد زیرساخت مناسب برای پیاده سازی اقتصاد هوشمند تصریح کرد: سازمان های امور مالیاتی، گمرک، بورس ، بانکها و بیمه ها و خزانه داری کل کشور باید فرایندهای کاری خود را بر مبنای تحول دیجیتال اصلاح کنند.
وزیر اقتصاد همچنین تاکید کرد: کارهای خوبی در حوزه بهبود فضای کسب و کار صورت گرفته اما بایدمتناسب با شتاب پیشرفت تکنولوزی در دنیا، تکمیل شود.
وی افزود: پیاده سازی اقتصاد هوشمند، بهره وری و کارایی را در اقتصاد افزایش داده و با توجه به هزینه اندک ارائه خدمات پس از بکارگیری فناوری های نوین ، کاهش هزینه ها و قیمت ها اتفاق می افتد.
از طرف دیگر با توسعه اقتصاد دیجیتال ، امکان افزایش سهم اقتصاد ایران از اقتصاد جهانی فراهم می شود.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000