۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور احداث می‌شود

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۸/۰۲/۲۵
از طرح‌های اولویت‌دار دولت تدبیر و امید در حوزه مسکن ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی است که بر اساس ظرفیت‌های هر استان‌ اجرایی می‌شود.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از مهر، مازیار حسینی معاون وزیر راه و شهرسازی، پیش از ظهر سه‌شنبه در جلسه شورای تأمین مسکن استان قم که در سالن جلسات امام جواد (ع) استانداری قم برگزار شد، بیان کرد: امسال با تبصره‌ای در قانون بودجه، اولویت‌هایی برای حوزه مسکن در نظر گرفته شده است و برای این منظور هم ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای تأمین مسکن کشور اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه مسکن وابستگی به خارج ندارد و نیروی انسانی، مصالح و همه موارد آن داخلی است و در رونق اشتغال هم تأثیر دارد، افزود: برای اجرایی کردن این طرح از همه ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی استفاده شده و برای این امر ۴۰۰ هزار واحد مسکن در نظر گرفته شده است که ساخت ۱۰۰ هزار واحد آن شروع شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه بحث مسکن از موضوعات مهمی است که تبعات اجتماعی و فرهنگی بسیاری به دنبال دارد، گفت: به جرأت می‌توان گفت همه مسائلی که امروز در سطح ملی با آن روبرو هستیم به دلیل غفلت از حوزه مسکن است اگر بتوانیم معضل مسکن را حل کنیم به دنبال آن همه مشکلات حل و فصل خواهد شد.

وی گفت: بانک مسکن متولی اجرای این طرح ملی است تا از طریق مبالغ اقلام مورد نیاز ساخت مسکن پیش خرید شود تا در دوران رکود با کمبود مصالح روبرو نشویم و طبق قرارداد تخفیف هم گرفته و در زمینه بازار تعهدی تهیه مصالح مطلوب وارد عمل شویم. مهم‌ترین رکن برای این امر موضوع زمین است و ابلاغیه به ۳۶ استان کشور ارسال تا روش‌های واگذاری بر اساس تجربه استان‌ها به خود استان‌ها واگذار شود.

حسینی با بیان اینکه در این طرح به دنبال رشد و توسعه ساختمان‌های بلند و آپارتمانی نیستیم، گفت: در این طرح جدید الویت اول ما ساخت مسکن‌های ویلایی است چرا که آپارتمان‎‌ها و مسکن‌های بلند دارای بیشترین هزینه در ساخت و ساز هستند هم‌چنین در این زمینه از معماری فاخر و استاندارد استفاده خواهد شد.

شهریور جشن ملی پایان مسکن مهر

وی با بیان اینکه وقتی اسم مسکن مهر به میان می‌آید ذهنیت منفی نسبت به مسکن مهر ایجاد می‌شود در حالی که عمده مشکلات مسکن مهر به ورود شرکت‌های تعاونی در زمینه ساخت و ساز این نوع مسکن است، تأکید کرد: باید شعبه ویژه‌ای برای بررسی و پیگیری قضائی مشکلات تعاونی‎‌ها در دادگستری ایجاد شود و برای این امر با رییس قوه قضائیه جلسه‌ای برگزار شده است تا به طور ویژه به مشکلات و معضلات مسکن مهر رسیدگی شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: در زمینه مسکن مهر سازندگان خوب و سازندگان بد وجود داشت که در واگذاری‌های جدید سازندگان خوب باید تشویق و تقدیر و برای سازندگان بد نیز برنامه‌ای در نظر داشته باشیم.

وی افزود: رییس جمهور مکلف شده است که در یک برنامه‌ریزی جامع پروژه مسکن مهر تا پایان شهریورماه اتمام و جشن ملی پایان مسکن مهر را بگیریم برای این امر جلسات متعددی در وزارتخانه برگزار شده و امیدواریم با همکاری دیگر دستگاه‌ها این پروژه طبق تعهد تا پایان شهریور پایان یابد.

حسینی با اشاره به وضعیت مسکن مهر استان قم گفت: سفر امروز من به شهر مقدس قم نخستین سفر برای بررسی وضعیت مسکن مهر استان‌ها است و طبق گزارش این جلسه اکنون ۲ درصد از واحدهای مسکن مهر استان قم باقی مانده است.

وی بیان کرد: با توجه به مشکلاتی که در زمینه واگذاری مسکن مهر استان قم گفته شد مشکلاتی مانند استاندارسازی آسانسورها و مجهز شدن به اطفای حریق از موارد مهمی است که باید در این واحدها مد نظر باشد؛ آسانسور غیر استاندارد نگران کننده است با توجه به واگذاری بعضی واحدها به مددجویان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد باید مشکلات سریع‌تر حل و فصل شود.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000