سه خدمت ویژه شرکت تامین سرمایه بانک مسکن برای افزایش قدرت مالی

مدیرعامل شرکت تأمین سرمایه بانک مسکن، اقدامات و خدمات ویژه این شرکت در جهت افزایش قدرت مالی مجموعه بانک را تشریح کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، سید محسن فاضلیان با تشریح خدمات جدید این شرکت در حوزه مدیریت دارایی‌ها با هدف افزایش قدرت تامین مالی در مجموعه بانک، اظهار داشت: سه ابزار صندوق سرمایه گذاری در اوراق با درآمد ثابت شرکت تامین سرمایه بانک مسکن، خدمات بانکداری اختصاصی در قالب فعالیت سبدگردانی و فروش اوراق بهادار در شعب سه خدمت ویژه و قابل ارایه شرکت در شعب بانک مسکن هستند.
وی با بیان اینکه شرکت تامین سرمایه بانک مسکن بنا بر وظیفه ذاتی خود که تامین مالی است، به تقویت درگاه‌های تامین مالی پرداخت، افزود: خوشبختانه صندوق با درآمد ثابت شرکت تامین سرمایه، مجوز فعالیت خود را دریافت کرد. البته مجوز این شرکت از نوع تاسیس نبود بلکه از نوع تغییر بود به این معنی که ما یک صندوق سرمایه گذاری مشترک در شرکت داشتیم که به صندوق با درآمد ثابت تبدیل شد.
فاضلیان ادامه داد: برای تاسیس صندوق سرمایه گذاری با اوراق با درآمد ثابت درخواستی به سازمان بورس ارایه شد و در نهایت در اسفندماه سازمان بورس مجوز تاسیس این صندوق با حداقل سرمایه 10 تا 100 میلیارد تومان را صادر کرد.
وی همچنین به فروش اوراق بهادار در شعب بانک مسکن اشاره کرد و گفت: تا پیش از این اوراق تسه معامله می شد که هم اکنون نیز در حال معامله است اما یکی از بحث هایی که در این حوزه مطرح است بحث بازارگردانی اوراق تسهیلات مسکن است که در دستور کار شرکت تامین سرمایه قرار دارد و به تصویب رسیده و همچنین به هیأت مدیره بانک مسکن نیز پیشنهاد شده است. ما با 10 درصد حجم کل مبلغ تسه موجود در بازار می توانیم منابع مالی را تامین کنیم و بحث بازارگردانی اوراق تسهیلات مسکن را داشته باشیم.
مدیرعامل شرکت تأمین سرمایه بانک مسکن درباره فروش اوراق بهادار در شعب نیز گفت: یکی دیگر از خدماتی که زیر ساخت سخت افزاری آن آماده شده، این است که اوراق بهادار تحت مدیریت شرکت تامین سرمایه بدون ایجاد تغییر در سپرده های بانک، از طریق شعب عرضه شوند.
وی افزود: در مرحله آزمایشی در حال حاضر در دو شعبه مرکزی و سعادت آباد توانستیم اوراق را عرضه کنیم و در برنامه بعدی این عدد به 20 میلیارد تومان افزایش خواهد یافت. به موازات آن، فروش این اوراق از طریق شعب مرکزی استان ها و در نهایت عملیاتی سازی فروش اوراق در شعب منتخب بانک مسکن در سراسر کشور پیاده سازی خواهد شد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000