نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی:

سایر بخش‌های دولت در حوزه مسکن مداخله کنند

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۸/۰۳/۰۷
به نظر می‌رسد سایر بخش‌های دولت نیز باید در حوزه مسکن مداخله مثبت داشته باشند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، فرج‌الله رجبی، نماینده مردم شیراز در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه نیازمند تعادل بخشی در تولید و عرضه مسکن و کنترل اجاره‌ بها هستیم، اظهار کرد: شاهد ترسیم تصویری از سیاست‌ها، پروژه‌ها و بسته‌های مالی وزارت راه و شهرسازی در بخش مسکن هستیم که نشان از نگاه منسجم‌ این وزارتخانه به موضوع مسکن دارد و مدت‌ها بود که این نگاه را در بخش مسکن ندیده بودیم.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی نگاه فعلی حاکم بر وزارت راه و شهرسازی را مثبت خواند و گفت: این نگاه می‌تواند چشم‌انداز خوبی برای آینده باشد و سازوکار اجرایی‌تری به خود بگیرد؛ به نظر می‌رسد سایر بخش‌های دولت نیز باید در این حوزه مداخله مثبت داشته باشند و این کاری نیست که وزارت راه و شهرسازی به تنهایی از پس آن برآید و تنها از این وزارتخانه مطالبه‌گری کنیم.

رجبی عنوان کرد: دولت باید متولی و وزارت راه و شهرسازی محور تعادل بخشی حوزه مسکن باشد و فکر می‌کنم این اقدام مؤثری است؛ ضمن اینکه باید تلاش کنیم که بلافاصله بخشی از نتایج عملی طرح‌های یاد شده آشکار شود.

وی با اشاره به اینکه ضرورت رونق ‌بخش ساختمان میزان تولید مسکن در سه سال منتهی به ۱۳۹۸ را نامناسب دانست و گفت: تولید مسکن در این سال‌ها تقاضای موجود را پاسخ نداده است.

این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در هر سال حدود ۵۰۰ هزار واحد مسکونی عقب هستیم، افزود: سازندگان، انبوه‌سازان، مهندسان فعال در حوزه ساخت‌وساز و خود مردم باید به این بازار رونق دهند؛ زیرا این بازار متقاضی خود را دارد.

وی گفت: وزارت راه و شهرسازی نیز در این حوزه می‌تواند به‌ویژه در الگوی ساخت واحدهای مسکونی نقش هدایتگری داشته باشد و جامعه هدف توجه کند؛ ضمن اینکه خود وزارت راه و شهرسازی می‌تواند عرضه و تقاضا را تحریک و به شکل‌گیری بستری برای ایجاد یک امنیت روانی برای سازندگان کمک کند.

رجبی عنوان کرد: معتقدم دولت می‌تواند اعتبارات خود را به سویی ببرد که قسمتی از واحدهای ساخته‌شده را تعهد خرید دهد و به شکل اجاره به بنگاه‌های خصوصی واگذار کند.

نماینده مردم شیراز در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این جلسه پیام خوبی برای جامعه داشت، بزرگ‌ترین مشکل دوره گذشته وزارت راه و شهرسازی را عدم اعتقاد به مداخله در بخش مسکن دانست و گفت: پذیرش این تعهد در دوره فعلی این وزارتخانه به طرح‌های مختلفی منجر شده است که می‌تواند چشم‌انداز جدیدی ایجاد کند و یک سری از بن‌بست‌ها را بگشاید که قابل قدرانی است.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000