فرمانده سپاه روح اله استان مرکزی:

بسیاری از افراد که باور خانه دار شدن نداشتند، از برکت تسهیلات بانک مسکن، خانه دار شدند

بانک مسکن ، علاوه بر مساعدت مالی بخش مسکن اقشار مختلف جامعه، در ایجاد اشتغال و رونق تولید هم نقشی به سزائی داشته است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار استانی پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، در نشست فرماندهی سپاه روح اله و مدیر شعب بانک مسکن استان در دفتر فرماندهی سپاه، سردار محسن کریمی فرماندهی سپاه روح اله استان مرکزی، با تشکر از شعب و کارکنان بانک مسکن؛ از زحمات ایشان به پاس خدمت دهی و خدمات رسانی به عموم مردم به ویژه به اقشار کم درآمد تقدیر و تشکر کرد.

وی بانک مسکن را بانکی دولتی و با سابقه ای طولانی و درخشان در تسهیلات دهی به اقشار مختلف جامعه در امر خرید و ساخت مسکن دانست و اظهار داشت: مردم از تسهیلات مناسب و ارزان قیمت بانک مسکن رضایت دارند و این بانک توانسته است به دنبال پرداخت تسهیلات خود، که عمدتا در بخش مسکن اعطا شده است ؛ ضمن خانه دار کردن افراد، محیطی اطمینان بخش برای شکل گیری و ترویج کانون خانواده ها به وجود آورده و شور زندگی را در خانوارها افزایش دهد.

فرمانده سپاه روح اله استان مرکزی اظهار داشت: همکاران ما در سپاه استان نیز از تسهیلات بانک مسکن بی نصیب نمانده و بسیاری از ایشان در ردیف استفاده کنندگان از تسهیلات بانک مسکن قرار دارند. وی در خصوص تسهیلات معوق شده کارکنان سپاه در پروژه 102 واحدی جهاد خانه سازی گفت: با مذاکره ای که با تسهیلات گیرندگان انجام داده ایم، حداکثر تا پایان ماه جاری جهت تعیین تکلیف و پرداخت بدهی شان به بانک مراجعه خواهند نمود.

سردار کریمی با اشاره به این که تسهیلات بانک مسکن به لحاظ میزان تسهیلات، نرخ سود و مدت زمان بازپرداخت تسهیلات، شرایط مناسبی دارد، گفت: امیدواریم با تقویت حساب های خود نزد بانک مسکن، همچنان از تسهیلات ساخت مجتمع مسکونی و تعاونی مسکن جهت پرسنل سپاه بهره مند شویم.

مجید امیری مدیر شعب بانک مسکن استان مرکزی نیز در این نشست، ضمن تشکر از ابراز محبت سردار کریمی به مجموعه بانک مسکن؛ بانک مسکن را بانکی مردمی و تنها بانک تخصصی در بخش مسکن خواند که می تواند با رعایت اصول بازار، درموقعیت‌های مختلف از طریق تحریک تقاضا و عرضه، به تعادل بخشی و رونق بخش مسکن و ساختمان ایفای نقش نموده و به مثابه بانکی ‌توسعه‌ای همچون دوره‌های گذشته از تولید در بخش مسکن و توسعه شهری با رویکرد حمایت از تولید، به عنوان یگانه بانک متخصص و حامی دولت در این بخش حضور یافته و متعاقبا تولیدکنندگان مسکن را تامین مالی کند.

امیری اظهار داشت: بانک مسکن می تواند مرکز ثقل تلاقی حضور دولت و بخش خصوصی باشد و با توجه به اهمیت تولید و رونق آن؛ که شعار سال جاری می باشد؛ آن چه می تواند نقش بانک مسکن را برجسته کند پرداختن بانک به بحث عرضه مسکن است که اهمیت آن در تسهیلات مشارکت نمود دارد.

وی با استقبال از مشارکت سازمان ها و نهادها و دستگاه های دولتی و غیر دولتی در امر ساخت مسکن اجتماعی در قالب تعاونی های مسکن و مجتمع های مسکونی توسط انبوه سازان حرفه ای افزود: در شرایط فعلی و نیاز اقتصاد ایران، تمرکز بر تسهیلات خرید مسکن اولویت اول بانک نیست؛ چرا که تسهیلات خرید فقط در فرآیند تغییر مالکیت واحدهای مسکونی موثر است و تأثیر بسزایی در رونق تولید ندارد، بلکه ویترین بانک مسکن برای حضور فعال بازار مسکن، تسهیلات مشارکت مدنی در بخش مسکن و ساختمان می باشد. به دیگر سخن؛ بانک با حمایت از بخش عرضه از طریق ارائه تسهیلات ساخت مسکن در دو بخش طرح بازافرینی مناطق بافت فرسوده شهری و سایر مناطق، موجبات رونق این بخش را فراهم خواهد آورده و متعاقبا با پرداخت تسهیلات خرید مسکن و فروش اقساطی ناشی ازسهم الشرکه به تقاضاهای مسکن پاسخ شایسته خواهد داد.

مدیر شعب بانک مسکن استان تصریح کرد: کمترین انتظار بانک برای نیل به اهداف و توفیق در ماموریت های برشمرده، این است که: با حضور و مشارکت مسئولین امر در استان، سازمان ها، شرکت های خصوصی و دولتی و اصناف و اتحادیه های مرتبط با بخش مسکن و ساختمان، نیز فعالان و دست اندرکاران این بخش در استان؛ اولا عمده منابع این بخش به بانک مسکن هدایت و در این بانک متمرکز و تجمیع شود و از طریق این بانک در اختیار تولید و اقتصاد کشور قرار گیرد، ثانیا: حائزین شرایط و سازندگان حرفه ای این بخش و نیز متقاضیان واقعی تسهیلات مسکن از طریق آن مراجع به بانک معرفی شوند و در نهایت، در وصول مطالبات و اخذ طلب بانک مسکن از بدهکاران عمده بانک خصوصا در تسهیلات تکلیفی، با بانک همکاری نموده، به بازگشت مطالبات بانک و استفاده از آن منابع در چرخه اقتصاد کمک نمایند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: با اقدامات و سیاست گذاری های صحیح و به موقع در بخش مسکن می توان به رونق اقتصادی کشور امیدوار بود و می توان انتظار داشت؛ سال ۱۳۹۸ با حضور قوی‌تر همه دست‌اندرکاران، اعم از مشاوران، سازندگان و سرمایه‌گذاران حوزه مسکن به سال رونق ساخت و تولید مسکن تبدیل شود.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000