معافیت‌های مالیاتی؛برای کنترل اجاره‌بها مسکن

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۸/۰۳/۱۸
عباس فرهادیه سیاست وزارت راه را مبنی بر استفاده از ابزارهای تشویقی برای افراد، تابع ضوابط کمیته تعیین نرخ اجاره‌بها دانست و افزود: این افراد را با معافیت‌های مالیاتی تشویق کنیم.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، عباس فرهادیه مدیرکل دفتر اقتصاد و سرمایه‌گذاری مسکن در مصاحبه با برنامه «صبح و گفت و گو» رادیو گفت و گو به اقداماتی که کمیته تعیین نرخ اجاره بها تاکنون انجام داده، اشاره کرد و گفت: پیشنهاد کمیته ملی افزایش تعین نرخ اجاره بها را برای معاون اول رییس جمهور فرستاده‌ایم چون سازوکار این کمیته باید شکل قانونی داشته باشد و دستاوردهای یک کمیته بدون پشتوانه قانونی، قابل اجرا نخواهند بود.

وی افزود: همزمان لایحه ای را فرستاده ایم و امیدواریم پاسخ آن را بگیریم. مبنای این کمیته در دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی جمع‌بندی شده است و منتظر پاسخ هستیم تا بتوانیم کارها را انجام دهیم.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در گفت‌وگو با رادیو «گفت‌وگو» در رابطه با ضمانت اجرایی احکام این کمیته برای توزیع عادلانه آن در کشور بیان کرد: مشکل اینجاست که ابزار تنبیهی در اختیار نداریم ولی از تشویق ها استفاده می کنیم.

وی توضیح داد: سیاست وزارت راه و شهرسازی و دولت این است تا کسانی که تابع ضوابط هستند با مشوق های مالیاتی و همچنین معافیت های مالیاتی تشویق شوند و از این طریق تمام تلاش این است تا این اتفاق بیافتد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000