شورای تأمین مسکن استان بوشهر با حضور استاندار برگزار شد

جلسه شورای تأمین مسکن استان بوشهر با حضور استاندار بوشهر و با هدف تکمیل مسکن مهر تشکیل شد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، در این جلسه که با حضور گراوند استاندار بوشهر، ستوده معاون امور عمرانی استانداری، رستمی مدیر کل راه و شهرسازی استان و مدیران و مسوولان دستگاه‌های عضو شورا حضور داشتند آخرین وضعیت مسکن مهر استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیمات نهایی برای اتمام این پروژه در سطح استان و احداث زیرساخت‌های تکمیلی اتخاذ شد.

رستمی به عنوان دبیر شورای تامین مسکن استان در این جلسه گفت: از مجموع ۳۴۷۴۵ واحد مسکن مهر استان ۳۱۶۵۷ تکمیل و تحویل متقاضیان شد. واحدهای باقیمانده نیز که عمده آنها مربوط به شهرستان گناوه و برازجان است نیز با مجوزهای اخذ شده به متقاضیان کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی در حال تعیین تکلیف هستند.

وی خاطر نشان کرد: در سایتهای مسکن مهر استان تا کنون ۹ باب مسجد، ۷ فضای سبز، یک درمانگاه ، ۳ مجموعه تجاری و ۳ مدرسه احداث شده و پی گیر احداث خدمات روبنایی بیشتر نیز هستیم.

عبدالکریم گرواند استاندار بوشهر نیز به عنوان رییس شورای تأمین مسکن استان در این جلسه گفت: باید با پیگیری و همکاری همه دستگاه‌ها تکمیل طرح‌های مسکن استان بوشهر تسریع شود.

استاندار بوشهر با اشاره به وضعیت مسکن برازجان خواستار حل مشکل این طرح در حوزه آب و فاضلاب شد و بیان کرد: برای تعهداتی که باید در این زمینه انجام شود اعتبارات لازم تخصیص یابد.

وی خواستار انجام تعهدات ملی برای اجرای مسکن ولایت شد و ادامه داد: از محل اعتبارات استانی نمی‌توانیم تعهدات سازمان‌ها و شرکت‌ها را پرداخت کنیم و نیاز است که اعتبارات ملی به این بخش اختصاص یابد.

گراوند با تاکید بر تعیین تکلیف پروژه مسکن ۳۶ واحدی خورموج، اضافه کرد: باید نشستی برگزار شود و راهکاری برای تکمیل این طرح انجام شود و گرفتاری مردم در این بخش رفع شود و در دیلم نیز برای تکمیل واحدها اقدام شود.

وی در ارتباط با ۲۵۰ واحد مسکن در چغادک و بنک و خورموج نیز خواستار پیگیری شد و افزود: در مورد سیراف نیز کار پیگیری و چهار هزار واحد احداث می‌شود که باید موضوع محیط زیست آن رفع شود تا مردم استقبال مناسب را داشته باشند.

استاندار بوشهر در مورد نامگذاری شهر جدید سیراف گفت: اکنون سیراف یک نقطه تعریف شده در استان است و نام این شهر باید از سیراف تغییر کند و اصلاح شود .

وی با اشاره به فرصت فراهم شده برای تأمین مسکن کارکنان دستگاه‌های اجرایی افزود: دستگاه‌ها اراضی که در اختیار دارند را اعلام کنند تا زمینه ساخت مسکن برای کارکنان دستگاه‌ها فراهم شود.

گراوند با اشاره به هزینه‌های بالای مسکن در بوشهر خاطرنشان کرد: باید تلاش شود که مسکن مورد نیاز برای اقشار مختلف خصوصاً کارگران و کارکنان فراهم شود و همه دستگاه‌ها همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000