رعایت قانون در نظام بانکی نباید مانع تسهیل خدمت رسانی شود

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۸/۰۳/۲۵
همتی طی سفر به استان آذربایجان شرقی در جلسه شورای هماهنگی بانک های این استان حضور یافت و در بحث و تبادل نظر در خصوص مسائل بانک ها شرکت کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، در این جلسه که استاندار آذربایجان شرقی و جمعی از نمایندگان استان در مجلس نیز حضور داشتند دکتر عبدالناصر همتی در ابتدای جلسه ضمن تشکر از حمیت و دقت مسوولان بانک های مختلف در رعایت دقیق قوانین و مقرارت تصریح کرد: احتیاط در مسائل بانکی خوب و ضروری است اما مدیران و کارکنان بانک ها باید با رعایت قوانین مربوطه، شرایط خدمات گرفتن مردم از نظام بانکی را سهل تر کنند و رعایت قانون منجر به سخت شدن خدمت گرفتن مردم از نظام بانکی نشود.

رییس کل بانک مرکزی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری درباره رونق و حمایت از تولید، از مسوولان بانکی آذربایجان شرقی خواست در اعطای تسهیلات به تولید کننده ها نهایت تلاش خود را به کار گیرند و فرآیندها بهبود یابند و زمینه روان سازی امور بانکی به صورت مشخص و ویژه برای تولید کنندگان استان فراهم شود.

رییس شورای پول و اعتبار از تلاش بعضی مدیران بانکی برای جذب سپرده با نرخ های بالا انتقاد کرد و مهمترین شاخص ارزیابی یک بانک را بهره وری و سوددهی بالا دانست.

وی افزود: یکی از حمایت هایی که نظام بانکی می‌تواند از بخش تولید انجام دهد تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی است؛ بانک ها می توانند با اخذ سود، اصل سرمایه درگردش را تمدید کنند، در شرایط فعلی اقتصادی، بعضی از تولید کننده های ما برای انجام فعالیت های خود نیازمند سرمایه در گردش هستند.

در این جلسه، رییس شورای هماهنگی بانک های استان آذربایجان شرقی و مدیران بانک های مختلف نیز گزارشی از عملکرد بانک های استان، حول موضوع حمایت از واحدهای تولیدی ارایه و پیشنهادات خود را مطرح کردند.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000