مشخصات واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۸/۰۳/۲۷
معاون وزیر راه و شهرسازی مشخصات واحدهای مسکونی که در طرح تامین مسکن دولت(طرح اقدام ملی) در اولویت ساخت و تامین قرار دارند را تشریح کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن،هیبنا،مازیار حسینی،معاون مسکن وساختمان وزارت راه وشهرسازی با بیان اینکه در شهر تهران حمایت از ساخت و عرضه واحدهای مسکونی مصرفی با قیمتی کمتر از میانگین قیمت مسکن در پایتخت در دستور کار و اولویت قرار دارد گفت: بر این اساس واحدهای مسکونی با مساحت کمتر از 80 مترمربع،قیمت کل کمتر از یک میلیارد تومان و قیمت کمتر از 12 میلیون تومان به ازای هر مترمربع،در اولویت ساخت قرار دارند.
وی همچنین از اتمام پرونده مسکن مهر در سراسر کشور تا پایان سال جاری خبر داد.
مازیار حسینی در نشست تخصصی پروژه‌های سازمان ملی زمین و مسکن، وظیفه وزارت راه و شهرسازی را تعادل‌بخشی در بازار مسکن دانست و با اشاره به اینکه مسکن مهر سراسر کشور به جز مسکن‌های مهر دارای پرونده حقوقی و قضایی، تا پایان سال جاری تکمیل می‌شوند،سیاست‌ها و برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی را در هفت محور برای اجرا و نظارت در استان‌ها اعلام کرد.
وی گفت: اجرای ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در طرح اقدام ملی،احداث ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی و تکمیل مسکن‌های مهر سراسر کشور کار بزرگی است که به‌رغم سختی‌ها، اشکالات و کمبود منابعی، با همت و تلاش و یکپارچگی قابل اجرا است.
حسینی ادامه داد بیش از هفت ماه است تیم مدیریتی جدید که سابقه اجرایی دارد در وزارتخانه مستقر شده‌است، این تیم پروژه‌ محور و نتیجه‌ محور کارها را پیش می‌برد بنابراین برنامه و سیاست‌های وزارتخانه بر این مبنا پایه‌ریزی شده است.
معاون مسکن و ساختمان ادامه داد: عقب‌افتادگی در حوزه مسکن وجود دارد که باید جبران شود و با تأکیدات وزیر راه و شهرسازی چرخ تولید مسکن باید به راه افتاده و این حرکت و استمرار داشته باشد.
حسینی با تأکید بر اینکه توجه توأمان به رونق تولید مسکن در شهر و روستا مدنظر است گفت: باید مواظب مهاجرت به شهرها باشیم که به‌دلیل بی‌توجهی به روستاها انجام نشود، در همین راستا بحث عمران روستایی را با جدیت در وزارتخانه در دو حوزه راه و مسکن دنبال می‌کنیم.
وی تصریح کرد: نماینده عالی وزارتخانه در استان‌‌ها مدیران کل راه‌وشهرسازی هستند به همین دلیل نباید هیچ موضوعی در استان‌ها از نظارت مدیران خارج شود.
حسینی احداث ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی و همچنین ۴۰۰ هزار واحد مسکن در طرح اقدام ملی و تکمیل مسکن مهر را از برنامه‌های این وزارتخانه عنوان کرد و گفت: در سال رونق، تولید مسکن رونق می‌گیرد.
وی در ادامه برنامه‌های وزارتخانه را در ۷ محور به منظور اجرای کامل توسط مدیران کل راه و شهرسازی در استان‌ها تشریح کرد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000