مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر خبر داد:

شروع برنامه احداث و عرضه ۶۵۰۰ واحد مسکونی در شهرهای جدید عالیشهر و سیراف

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۸/۰۳/۲۸
مقاتلی، در نشست مشترک با انبوه‌سازان استان بوشهر از شروع برنامه احداث و عرضه ۶۵۰۰ واحد مسکونی در شهرهای جدید عالیشهر و سیراف خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، علی مقاتلی، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر از شروع برنامه احداث و عرضه شش هزار و پانصد واحد مسکونی در شهرهای جدید عالیشهر و سیراف در قالب اجرای طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن خبر داد و گفت: عملیات اجرایی این برنامه در سال جاری شروع خواهد شد و طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته دو هزار واحد در شهر جدید عالیشهر و چهار هزار و پانصد واحد در شهر جدید سیراف (واقع در شهرستان عسلویه) عملیاتی و ساخته خواهد شد.

مقاتلی در نشست مشترک با انبوه سازان استان بوشهر به تشریح کامل و چگونگی ساخت واحد های مسکونی و روش های پیشنهادی برای مشارکت در احداث واحد ها پرداخت.

وی در رابطه با برنامه ریزی انجام شده اذعان داشت: طبق این برنامه قرار است در سال جاری عملیات اجرایی تولید و عرضه مسکن در شهر جدید عالیشهر آغاز شود و پیش بینی شده تا این دو هزار واحد در شهر جدید عالیشهر در دو سال ساخته و به متقاضیان واگذار شود.

رییس هیات مدیره شرکت عمران شهر جدید عالیشهر به هدف دولت و حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی اشاره کرد و با بیان اینکه شیوه های احداث مسکن به دو روش مشارکت در ساخت و واگذاری با تعهد ساخت انجام می شود، ادامه داد: در روش اول شرکت عمران زمین (آماده سازی شده) می باشد و هیچ وجهی از سرمایه گذار دریافت نمی کند و آورده شریک هزینه احداث واحد های مسکونی که از مزایای این روش تخفیفی است که شامل قیمت کارشناسی زمین خواهد شد.

وی در ادامه افزود: در روش واگذار با تعهد ساخت سرمایه گذار یا انبوه ساز با پرداخت ۳۰ درصد از مبلغ اراضی مورد نظر زمین را به تملک خود در خواهد آورد ۷۰ درصد الباقی را تنفس دو ساله جهت پرداخت خواهند داشت و همچنین تعهدی به شرکت عمران خواهد داد تا در زمان معین واحد ها را ساخته و بفروش برساند.

پیش بینی ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات به ازای هر واحد

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر اذعان داشت: تسهیلات در نظر گرفته شده برای اجرای این طرح ۱۰۰ میلیون تومان به ازای هر واحد پیش بینی شده است و سرمایه‌گذاران و انبوه سازان این اجازه را دارند تا پس از پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصدی واحدهای خود را پیش فروش نمایند.

مقاتلی هدف اصلی از اجرای این طرح را احداث مسکن برای اقشار مختلف دانست و گفت: توجه به زیرساخت و آماده سازی قبل از شروع عملیات اجرایی واحد های مسکونی، بهینه نمودن قیمت تمام شده برای اقشار مختلف جامعه، استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، تامین منابع مالی مورد نیاز از طریق مشارکت با بخش خصوصی، ارایه تسهیلات رفاهی ساکنان به فراخور ساخت واحد های مسکونی و توجه به کیفیت ساخت از بارزترین مزیت های ساخت این واحد ها به شمار می رود.

گفتنی است در این جلسه انبوه سازان سوالاتی در رابطه با اجرای طرح داشتند که توسط مدیرعامل به آنها پاسخ و مقرر شد انبوه سازان آمادگی خود را پس از بررسی بیشتر موضوع برای ساخت اعلام کنند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000