سرپرست اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن اعلام کرد

پیگیری سیاست پرداخت تسهیلات حمایتی در بانک مسکن

سرپرست اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن از پیگیری سیاست های حمایتی در این بانک بخصوص در حوزه پرداخت تسهیلات اشتغال به نیازمندان خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

رضا صالحی، سرپرست اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، اعلام کرد: به رغم محدودیت منابع در اختیار سیستم بانکی و همچنین بانک مسکن، سیاست های حمایتی برای پرداخت تسهیلاتی نظیر تسهیلات اشتغالزایی به نیازمندان را دنبال می کنیم.

وی در این باره گفت: یکی از این سیاست ها پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره ) است که بانک مسکن در این زمینه عملکرد مطلوبی داشته است و رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز اخیرا در نامه ای از عملکرد بانک مسکن در این حوزه تقدیر کرده است.
صالحی توضیح داد: بانک مسکن به دلیل ماهیت خاص خود و به دلیل آنکه جزو بانک های دولتی محسوب می شود علاوه بر فعالیت های دیگر خود، پرداخت انواع مختلفی از تسهیلات تکلیفی را بر عهده دارد که این تکالیف در راستای سیاست های دولت از جمله سیاست های حمایتی چه در حوزه مسکن و چه در سایر بخش ها تعریف شده و ماموریت انجام آن ها بر عهده بانک مسکن قرار داده می شود.
وی گفت: ضمن آنکه رویکرد مدیران و مسوولان ارشد این بانک نیز بر پیگیری و اجرای این ماموریت ها به منظور کمک به اقشار مختلف جامعه در زمینه های گوناگون قرار دارد و در این بانک تلاش می شود همراستا با سیاست های دولت در حد بضاعت بانک تسهیلات حمایتی نیز به متقاضیان واجد شرایط پرداخت شود.
صالحی با بیان اینکه در پرداخت تسهیلات تکلیفی از جمله تسهیلات اشتغال، بانک مسکن از منابع قرض الحسنه موجود و در اختیار استفاده می کند، افزود: مدیران بانک مسکن همواره در تلاشند تا با مساعدت و همکاری با دولت در پیشبرد برنامه ها و طرح های مولد و همچنین پرداخت تسهیلات در مواقع ضروری،دوشادوش دولت در اجرای سیاست های حمایتی حرکت کنند.
وی تاکید کرد: در واقع در مجموعه بانک مسکن این اعتقاد وجود دارد که تمام زیرمجموعه ها و بخش ها باید در این زمینه کمک کنند که یکی از موضوعات مورد تاکید در این زمینه بحث اشتغالزایی به واسطه پرداخت تسهیلات اشتغال است.
صالحی با اعلام اینکه علاوه بر پرداخت این تسهیلات در مرحله بعدی در صدد انجام مطالعاتی بر روی کارکرد این تسهیلات در افزایش میزان اشتغال و تسریع در امر اشتغالزایی در جامعه هستیم خاطرنشان کرد: هم اکنون فعالیتی را آغاز کرده ایم تا بتوانیم میزان اثرگذاری پرداخت این تسهیلات بر اشتغال گروه های هدف از جمله مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) را ارزیابی کنیم؛ بررسی اینکه چه میزان از تسهیلات پرداخت شده در این زمینه منجر به ایجاد اشتغال شده است.
وی توضیح داد: این ارزیابی به منظور رفع نواقص احتمالی و یا استفاده از روش های دیگری برای پیشبرد اهداف تعیین شده در این حوزه انجام خواهد شد؛ به این معنا که در صورت رضایت بخش بودن مدل های فعلی پرداخت تسهیلات اشتغال روش های فعلی تقویت شود و در صورت کارآیی کمتر،از روش های بهینه تری برای اثربخشی بیشتر و نتیجه گیری بهتر در این حوزه استفاده شود.
سرپرست اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن افزود: در این زمینه جلساتی برای همفکری با مدیران استانی بانک مسکن برگزار خواهد شد و سپس به صورت میدانی در استان های مختلف بررسی می شود که این تسهیلات تا چه میزان در ایجاد اشتغال موثر بوده است.
به گزارش هیبنا، بهار امسال رییس کمیته امداد امام خمینی (ره)در نامه ای از بانک مسکن به دلیل عملکرد مطلوب و فراتر از انتظار در برنامه تعریف شده،در پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) تقدیر کرده است.
در این نامه اعلام شده است بانک مسکن در راستای ایجاد اشتغال پایدار و حمایت از مددجویان این کمیته، در سال 97،نه تنها به 100 درصد تعهدات تکلیفی خود در این زمینه عمل کرده است بلکه بیش از سهم تعیین شده برای این بانک، اقدام به پرداخت تسهیلات در این حوزه کرده است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000