کسب نشان برنز توسط کارگزاری بانک مسکن در رویداد «FEAS ۲۰۱۹»

مدیرعامل شرکت کارگزاری بانک مسکن از کسب رتبه توسط این شرکت در رویداد لینگ قهرمانی فدراسیون بورس‌های اروپایی و آسیایی (FEAS) در سال ۲۰۱۹ خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

محمدمهدی بحرالعلوم در گفت‌وگو با پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، با بیان اینکه لیگ قهرمانی نشست فدراسیون بورس‌های اروپایی و آسیایی موسوم به «FEAS» یک رویداد سالانه است که شرکت کارگزاری بانک مسکن سال گذشته برای اولین بار در آن شرکت داشته است، گفت: در سال گذشته کارگزاری بانک مسکن به عنوان نامزد در این رویداد که در ابوظبی برگزار شد، حضور داشت اما ‏امسال که «فیاس» به میزبانی بورس بخارست در کشور رومانی برگزار شد، شرکت کارگزاری بانک مسکن توانست هم در سطح ملی و هم در سطح بین‌المللی حائز رتبه شود.
به گفته وی، روال این رویداد تا سال گذشته به این ترتیب بود که سازمان‌های بورس هر کشور، کارگزاری‌های برتر را در دو زمینه فعالیت «بازار بدهی» و «بازار سهام» معرفی می‌کرد که شرکت فرابورس نیز سال گذشته شرکت کارگزاری بانک مسکن را به عنوان یکی از سه کارگزاری برتر انتخاب و برای داوری نهایی به عنوان یکی از نمایندگان ایران به رویداد سالانه مذکور معرفی کرده بود که این انتخاب از میان بیش از 100 کارگزاری فعال در بورس کشور، خود نشان‌دهنده سطح کیفی بالای فعالیت‌های کارگزاری بانک مسکن بوده است؛ هر چند که این معرفی پارسال به کسب رتبه فراملی منجر نشد.
بحرالعلوم در عین حال با ذکر این توضیح که در سال جاری این روال تغییر کرد و فدراسیون بورس‌های آسیایی و اروپایی خود راسا نسبت به بررسی داده‌های مربوط به کارنامه فعالیت‌های شرکت‌های کارگزاری اقدام کرده و برترین‌ها را با دستورالعمل‌های سختگیرانه خود انتخاب کردند، افزود: در این ارزیابی نیز شرکت کارگزاری بانک مسکن در حوزه فعالیت در بازار بدهی مقام دوم و حوزه بازار سهام مقام سوم را در میان کارگزاری‌های فعال در بازار سرمایه کشور قرار گرفت.
وی توضیح داد: این فدراسیون در فیاس 2019، از بورس‌های عضو خود درخواست کرد تا فهرست کارگزاران خود را بر اساس این آیتم‌ها در دو ‏حوزه بدهی و سهام ارسال کنند و پس از اینکه فرابورس و سایر بورس‌های عضو فدراسیون بورس‌های اروپایی و آسیایی فهرست کارگزاران خود را ارسال کردند، بر اساس معیارهای مد نظر، شش کارگزار برتر هر بورس در حوزه‌های سهام و بدهی را انتخاب و از آنان برای شرکت در مراسم نهایی به منظور انتخاب برترین‌های منطقه،‏ دعوت کرد.
به گفته بحرالعلوم، طی رویداد فیاس 2019 شرکت کارگزاری بانک مسکن توانست در رقابت میان تمام کارگزاری‌های بورس‌های آسیایی و اروپایی به کسب مقام سوم در بخش بازار بدهی نائل آید و نشان برنز این لیگ قهرمانی را کسب کند.
مدیرعامل شرکت کارگزاری بانک مسکن خاطرنشان کرد: این کسب رتبه در حالی صورت گرفت که تحریم‌های شدید علیه ایران در سال‌های اخیر، ارتباطات و راه‌های کسب و کار جهانی را برای کشور ناهموار کرده است. به همین خاطر کسب رتبه مذکور برای سایر کشورهای حاضر در این رویداد نیز باعث شگفتی شد.
وی در خصوص آیتم‌های مد نظر در این ارزیابی اظهار کرد: برای تعیین بهترین اعضا در هر بازار اعم از بازار بدهی و سهام، شاخص‌ها، معاملات در ‏بازارهای اولیه و ثانویه، عدم نقض مقررات، مشارکت در فعالیت‌های توسعه‌ای و ارایه راه‌ حل‌های آنلاین به ‏مشتریان بوده است و همچنین در بررسی معاملات بازار اولیه، فاکتورهای مورد بررسی به ترتیب شامل حجم ‏پذیره‌نویسی و حجم عرضه‌های اولیه است. در بازار ثانویه نیز مواردی همچون حجم معاملات، تعداد ‏معاملات، تعداد روزهای معاملاتی، تعداد ابزارهای مالی معامله‌شده و وضعیت بازارگردان مورد سنجش ‏قرار گرفته است‎.
مدیرعامل کارگزاری بانک مسکن با ابراز خرسندی از این افتخار آفرینی، از تلاش‌های مدیران و سرمایه انسانی این شرکت قدردانی و از حمایت بانک مسکن و گروه مالی تشکر و خاطرنشان کرد: راه کارگزاری بانک مسکن به سوی اهدافش متکی بر هم‌افزایی میان اعضاء این خانواده است و با این چشم‌انداز مسیر تعالی برای این مجموعه آسان خواهد بود.
وی افزود: دستاوردهای اخیر نتیجه همیاری میان اعضای خانواده بانک مسکن در تمام سال‌هایی بوده که بازار سرمایه در رکود شدید قرار داشت و کارگزاری بانک مسکن با بازتعریفی از استاندارهای ارایه خدمات، ضمن تامین نیازهای مشتریان سعی بر توسعه خطوط کسب و کار خود داشت و به این ترتیب سهم خود از بازار را در این شرایط ارتقا بخشید.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000