پایگاه خبری بانک مسکن گزارش می دهد

جزییات شرایط پیش فروش بخشی از واحدهای مسکونی نگین شهرری

جزییات شرایط پیش فروش پروژه مسکونی – درمانی صندوق سرمایه گذاری زمین و ساختمان نگین شهرری اعلام شد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا، صندوق سرمایه گذاری زمین و ساختمان نگین شهرری از سال 95 با دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار تاسیس شد. ماهیت صندوق های سرمایه گذاری زمین و ساختمان از این جهت قابل اهمیت است که با توجه به کمبود منابع مالی دولت، یکی از روش های تامین مالی از محل سرمایه های مردم است. در عین حال سرمایه گذاری در بازارهای مولد می تواند علاوه بر توجیه اقتصادی برای سرمایه گذار، از هدایت نقدینگی جامعه به بازارهای غیرمولد و پرریسک از جمله سکه و ارز جلوگیری کند.
طی چند سال گذشته شرکت های تابعه بانک مسکن در تاسیس صندوق های سرمایه گذاری زمین و ساختمان پیشران بودند و تاکنون پروژه های سه صندوق سرمایه گذاری زمین و ساختمان نسیم در منطقه 22 تهران، صندوق زمین و ساختمان نارون در شهر اراک و صندوق زمین و ساختمان شمالغرب در منطقه نرگس رشدیه تبریز به بهره برداری رسیده اند.
تجربه اجرای سه پروژه قبلی نیز نشان داد که علاوه بر جذابیت این صندوق ها برای سرمایه گذاران، کیفیت اجرای این پروژه ها و مزیت رقابتی نسبت به پروژه های مسکونی مشابه باعث استقبال متقاضیان شده است.
با این حال، عملیات اجرایی صندوق سرمایه گذاری زمین و ساختمان نگین شهرری نیز به عنوان چهارمین صندوق پس از دریافت مجوزهای قانونی، از سال 95 آغاز شد و پیش فروش تعدادی از واحدهای این پروژه مسکونی – درمانی نیز آغاز شده است.
این پروژه 215 واحدی در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی 30 درصدی در حال ساخت است و واحدهای انتخاب شده برای پیش فروش نیز در همین مرحله از ساخت قرار دارند.
پروژه مسکونی سرمایه گذاری زمین و ساختمان نگین شهرری، در منطقه 20 شهرداری تهران و در منطقه دولت آباد قرار دارد که در این پروژه علاوه بر 215 واحد مسکونی، 4 واحد درمانی نیز در حال ساخت است.
شرایط پیش فروش و مراحل پرداخت هزینه
بر اساس این گزارش، به دلیل پیش‌بینی استقبال از پیش‌فروش مقرر شد، متقاضیان باید به صورت علی الحساب مبلغ 250 میلیون تومان به حساب صندوق سرمایه گذاری نگین شهرری واریز کنند و بر اساس اولویت زمانی پرداخت وجه، در نوبت انتخاب واحد قرار می گیرند.
طبق شرایط اعلام شده، ٤٠ درصد هزینه واحد انتخابی هنگام عقد قرارداد دریافت می شود که تا ٢٥٠ میلیون تومان واریزی در زمان ثبت نام از این مبلغ کسر می شود.
تحویل واحدها در خرداد 2 سال آینده یعنی در سال 1400 خواهد بود و مقرر شده است ٢٥ درصد از هزینه پروژه هنگام تحویل واحد، پرداخت شود.
٢٥ درصد از هزینه پروژه در طول اجرای پروژه و تقریبا تا دو سال آینده به صورت اقساطی دریافت خواهد شد. همچنین١٠ درصد مابقی در زمان انتقال سند دریافت می شود.
مشخصات فنی پروژه صندوق نگین شهر ری
پروژه 215 واحدی مسکونی و 4 واحدی درمانی نگین شهرری در زمینی به مساحت 5 هزار و 269 مترمربع در حال ساخت است.
زیربنای کل پروژه صندوق زمین و ساختمان نگین شهرری 33 هزار و 373 مترمربع است که زیربنای مفید مسکونی 20 هزار و 683 مترمربع و زیربنای مفید بخش درمانی نیز 485 مترمربع است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000