جدیدترین آمار تسهیلات حمایتی پرداخت شده به سیل زدگان کشور

سرپرست اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن از پرداخت یک هزار و 210 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به آسیب دیدگان سیل اخیر خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، رضا صالحی شهرابی سرپرست اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن، با بیان اینکه به دنبال وقوع سیل گسترده در بخش زیادی از استان های کشور در ابتدای سال جاری، بانک مسکن از جمله بانک های عامل و پیشرو در پرداخت تسهیلات حمایتی از سیل زدگان کشور بود، اظهار کرد: مطابق با گزارش عملکرد به دست آمده از طی فصل نخست سال جاری و 12 روز ابتدایی فصل تابستان، شعب مختلف بانک مسکن در 21 استان کشور معادل یک هزار و 210 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به آسیب دیدگان این واقعه پرداخت کرده است.

وی با اشاره به تسهیلات پرداخت شده به آسیب دیدگان سیل اخیر به تفکیک استان های کشور، تصریح کرد: از میان 21 استان کشور که تاکنون از اعتبار ابلاغی برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه استفاده کرده اند، استان های لرستان،گلستان، خوزستان و مازندران چهار استانی بوده اند که بیشترین تقاضا برای اخذ این نوع تسهیلات را به شعب بانک مسکن ارایه کرده اند.
سرپرست اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن به میزان تسهیلات پرداختی به این استان ها اشاره کرد و افزود: از ابتدای سال جاری تا 12 تیرماه، به آسیب دیدگان استان لرستان رقمی معادل 483 میلیارد و 100 میلیون ریال، استان گلستان 215 میلیارد و 100 میلیون ریال، استان خوزستان رقمی معادل 171 میلیارد و 250میلیون ریال و استان مازندران 44 میلیارد و 990 میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه از سوی بانک مسکن اعطا شده است.
وی ادامه داد: به آسیب دیدگان استان های همدان، ایلام و سیستان و بلوچستان نیز به ترتیب رقمی بالغ بر 59میلیارد و 140 میلیون ریال، 58 میلیارد و 500 میلیون ریال و 18 میلیارد و 650 میلیون ریال تاکنون تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده است.
وی در عین حال تاکید کرد: مطابق با پیش بینی ها، مجموع اعتبار ابلاغی برای حمایت از آسیب دیدگان سیل سال جاری به استان های کشور رقمی معادل 4هزار و 500 میلیارد ریال است که در صورت ارایه تقاضای جدید و معرفی پرونده های درخواست اخذ تسهیلات به شعب استان های کشور قابل پرداخت است.
وی به انواع تسهیلات پیش بینی شده برای حمایت از هموطنان سیل زده اشاره کرد و گفت: در سبد تسهیلاتی ویژه هموطنان سیل زده چهار نوع تسهیلات شامل تسهیلات مسکن روستایی تا سقف 400 میلیون ریال، تسهیلات مسکن شهری تا سقف 500 میلیون ریال، تسهیلات تعمیرات مسکن با رقمی معادل 150 میلیون ریال و تسهیلات معیشتی که با سقف شناور پیش بینی شده است.
صالحی با بیان اینکه نرخ سود تسهیلات پرداخت شده به آسیب دیدگان حادثه سیل اخیر تک رقمی خواهد بود، عنوان کرد: نرخ سود تسهیلات مسکن روستایی معادل 4 درصد و نرخ سود تسهیلات مسکن شهری معادل 5 درصد است.
به گفته وی از مجموع اعتبار ابلاغی برای پرداخت تسهیلات به آسیب دیدگان ناشی از سیل اخیر معادل 3 هزار و288 میلیارد و 945 میلیون ریال باقی مانده است که با دریافت درخواست های جدید و تکمیل فرآیند تشکیل پرونده به متقاضیان در استان های مختلف کشور اعطا خواهد شد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000