رشد ۵۹ درصدی تسهیلات در خراسان شمالی

مدیرشعب خراسان شمالی از رشد 59 درصدی تسهیلات در سه ماهه ابتدای سال 98 خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار استانی پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، مجید اسدی فر،مدیر شعب استان خراسان شمالی در حاشیه جلسه کمیسیون اعتباری این مدیریت با اعلام این خبر از تلاش های صورت گرفته توسط کارکنان شعب تابعه این استان در زمینه رشد59 درصدی تسهیلات پرداختی در بخش های مختلف به مردم استان قدردانی کرد.
اسدی فر گفت: در سه ماهه اول سال 98، شعب تحت پوشش این مدیریت مجموعاً تعداد 736 فقره تسهیلات به ارزش 318 میلیاردو 677 میلیون ریال در بخش های مختلف مسکن و ساختمان به مردم شریف استان پرداخت کرده اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 59 درصد رشد را نشان می دهد.
وی افزود از این رقم، مبلغ 71 میلیارد و 2 میلیون ریال مربوط به بخش ساخت مسکن، 139 میلیاردو 520 میلیون ریال مربوط به بخش خرید مسکن و 70میلیاردو 215 میلیون ریال مربوط به بخش جعاله تعمیرات مسکن بوده است.
وی در ادامه با بیان اینکه تسهیلات پرداختی در بخش ساخت مسکن نسبت به سه ماهه اول سال97 ،رشد 66 درصدی داشته است گفت آمارتسهیلات پرداختی این مدیریت در بخش مسکن نیز حکایت از رشد 80درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد که عملکرد کارکنان صف و ستاد این مدیریت دراین زمینه قابل تقدیر است.
اسدی فر با اشاره به عملکرد بسیار مطلوب بانک مسکن در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به زوج های جوان در سال جاری، اظهار کرد: در این بخش طی سه ماهه ابتدای سال، شعب تحت پوشش این مدیریت مجموعاً تعداد119 فقره تسهیلات به ارزش 37 میلیاردو 500 میلیون ریال به متقاضیان پرداخت کرده اند که عملکرد شعب در مقایسه با سال گذشته حاکی از رشد 200 درصدی تسهیلات در بخش قرض الحسنه ازدواج دارد و تلاش های صورت گرفته دراین زمینه ناشی از توجه ویژه بانک مسکن به مساله کمک به تسهیل ازدواج زوجین در استان است.
وی ادامه داد مدیریت شعب بانک مسکن در سنوات گذشته نیز جزو بانک های برتر در زمینه پرداخت تسهیلات ازدواج بوده و در سال گذشته بخاطر این مهم از طرف اداره کل ورزش و جوانان استان مورد تقدیر قرار گرفته است.
مدیر خراسان شمالی با اشاره به تخصصی بودن فعالیت ها و رسالت اصلی بانک مسکن که بحث خانه دار کردن اقشار جامعه می باشد میزان تسهیلات پرداختی در سایر بخش های غیر مسکنی را 440 میلیون ریال عنوان کرد که به 4 نفر از متقاضیان پرداخت شده است.
وی تصریح کرد دغدغه و وظیفه اصلی ما در بانک مسکن به عنوان بازوی اجرایی دولت در بخش مسکن و ساختمان، فراهم نمودن زمینه لازم به منظور تامین تسهیلات مورد نیاز مردم در جهت افزایش سهم بانک از خانه دار کردن مردم هست و به همین دلیل به تسهیلات در بخش های غیر تخصصی و غیر مسکنی کمتر توجه می شود.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000