اعطای تسهیلات بانکی برای بهسازی بافت‌های فرسوده زنجان

مدیر شعب بانک مسکن استان زنجان گفت: بعد از انقلاب اسلامی، حدود یک‌سوم واحدهای مسکونی ساخته شده در کشور از تسهیلات بانک مسکن بهره‌مند شدند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از ایسنا، سلمان داشاد در جلسه مطالبه‌گری تشکل‌های دانشجویی با موضوع وضعیت نابسامان مسکن، اظهار کرد: بعد از انقلاب یک سوم واحدهای مسکونی ساخته شده در کشور از تسهیلات بانک مسکن بهره‌مند شدند. هر بانک نمی‌تواند بیش از ۸۰ درصد منابع خود را استفاده کند اما بانک مسکن استان دو برابر منابعی که در اختیار دارد، تسهیلات ارائه داده است.

وی ادامه داد: بانک مسکن در راستای سیاست‌های دولت اقدام می‌کند. بیشترین تسهیلات این بانک در بخش تعهدی و تکلیفی است. حوزه‌هایی مانند بافت‌های فرسوده، مسکن مهر و مسکن‌های روستایی جزو تعهدات این بانک است.

این مسوول با اشاره به اینکه در استان بیش از ۴۰ هزار واحد مسکونی مهر تسهیلات بانکی به ارزش 8000 میلیارد ریال دریافت کردند، یادآور شد: این بانک توان خود را برای خانه‌دار کردن اقشار ضعیف و کم‌درآمد به‌کار گرفته است.

مدیر شعب بانک مسکن استان زنجان در مورد تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج تصریح کرد: از ابتدای امسال تا پایان خردادماه ۲۴۹ فقره به ارزش ۷۸ میلیارد ریال تسهیلات ازدواج پرداخت شده است. در طول سال گذشته نیز ۳۹۸ فقره به مبلغ ۶۳ میلیارد ریال تسهیلات اعطا شده که این موضوع رشد خوب اعطای تسهیلات ازدواج در سه ماهه نخست امسال را نشان می‌دهد.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000