عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

کاهش مطالبات بانک‌ها با بخشش سود و جرایم وام‌های زیر ۱۰۰ میلیون

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۸/۰۴/۲۲
جدیت شبکه بانکی در اجرای مصوبه بخشودگی سود و جرایم وام‌های زیر ۱۰۰ میلیون تومان، مطالبات فریز شده را وصول می‌کند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از ایبنا، شهاب نادری با تاکید بر ضرورت اجرای مصوبه مجلس در خصوص بخشش سود و جرایم وام های زیر ١٠٠ میلیون تومان از سوی بانک ها، گفت: در شرایط فعلی اقتصادی اجرای این مصوبه می تواند مطالبات معوق بانک ها را کاهش دهد.

نماینده مردم پاوه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بانک ها باید در خصوص بخشش سود و جرایم این نوع وام ها سخت گیری نکنند، افزود: با اجرای این مصوبه مجلس بسیاری از مطالبات فریز شده بانک ها در قالب مطالبات معوق وصول خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه بسیاری از واحدهای تولیدی کوچک و متوسط مخاطب دریافت وام های زیر ١٠٠ میلیون تومان هستند، تصریح کرد: شاید بخشش سود و جریمه چنین وام هایی به ضرر شبکه بانکی در کوتاه مدت باشد، اما در بلندمدت از طولانی شدن روند بازپرداخت و یا عدم بازپرداخت چنین تسهیلاتی جلوگیری می کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه این مصوبه ایراداتی نیز دارد، گفت: محاسن این مصوبه بیش از ایرادات آن بوده و به جهت بازگشت منابع و همچنین کاهش تعداد بدهکاران بانکی می توان از آن در سایر وام ها نیز استفاده کرد.

نادری با تاکید بر اینکه سیستم های تشویقی از سوی بانک مرکزی می تواند روند تسویه چنین وام هایی را سرعت ببخشد، افزود: با آزاد شدن منابع بانکی با اجرای این مصوبه تسهیلات دهی مجدد بانک ها به واحدهای تولیدی از سر گرفته شده و مشکلات اقتصادی کاهش می یابد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه وام های بیش از ١٠٠ میلیون تومان معوق نیز باید با سازوکاری به شبکه بانکی بازپرداخت شوند، تصریح کرد: به طور حتم در خصوص این نوع وام ها ملاحظات شبکه بانکی در جهت متضرر نشدن آنها رعایت خواهد شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: طرح بخشودگی سود و جرایم وام های زیر ١٠٠ میلیون تومان توانست روزنه های امید در واحدهای تولیدی کوچک اقتصادی ایجاد کند.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000