مدیرکل راه و شهرسازی استان خوزستان:

ارایه تسهیلات با سود بانکی ۹ درصد برای جابه‌جایی خانوارهای منبع آب اهواز

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۸/۰۴/۲۴
به خانوارهای منطقه منبع آب اهواز تسهیلات ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومانی با سود بانکی ۹ درصد ارایه می‌شود.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، رضا رضایی، با بیان این‌که یکی از بحث‌های جدی که وزیر راه و شهرسازی پیگیری می‌کند تولید مسکن است اظهار داشت: بازآفرینی شهری به معنی احیای بافت‌های فرسوده و ناکارآمد همراه با حفظ محتوا و فرهنگ آن منطقه است.

وی افزود: معمولاً جابه‌جایی در مناطقی صورت می‌گیرد که خانه‌هایی بدون نظارت ساخته‌ شده و از استحکام لازم برخوردار نیستند. با تأکید وزیر راه و شهرسازی بر جابه‌جایی این خانه‌ها، اکنون زمینه‌سازی برای آن‌ها در خوزستان آغاز شده است.

رضایی با اشاره به این‌که در دو سه سال گذشته بحث جابه‌جایی منازل منبع آب‌ به‌ صورت جدی مطرح‌ شده، عنوان داشت: در این راستا تلاش‌های زیادی نیز صورت گرفته و اکنون در تلاشیم تا با برطرف کردن موانع قانونی این امر را محقق کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان خوزستان ادامه داد: ۸۱۱ خانوار که در پهنای خطر جدی‌تری قرار دارند به منطقه سپیدار منتقل می‌شوند؛ براساس تصمیمات اتخاذ شده برای این خانوارها در زمینی که متعلق به دولت است با جذب سرمایه‌گذار و با رعایت ضوابط شهرسازی واحدهای مسکونی ساخته می‌شود‌.

رضایی درباره پرداخت تسهیلات به خانوارها بیان داشت: به خانوارها تسهیلات ۵۰ الی ۱۰۰ میلیون تومانی با سود بانکی ۹ درصد ارایه می‌شود؛ همچنین وزیر راه و شهرسازی و استاندار هر کدام متعهد به پرداخت ۱۰ میلیون تومان به‌ صورت بلاعوض به خانوارها شدند و تا جایی که امکان داشت از ظرفیت‌های دولتی جهت کمک به این خانوارها استفاده‌ شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان خوزستان در پاسخ به این سؤال که چرا در سال ۹۷ برای بازآفرینی شهری فقط یک ‌ششم بودجه جذب‌ شده، افزود: عمده دلایل کاهش جذب بودجه بازآفرینی شهری کمبود اعتبارات استان و همچنین به وجود آمدن محدودیت برای منابع کشور در سال ۹۷ بود.

وی همچنین ادامه داد: امسال در استان پروژه‌های بیشتری آغاز می‌شود تا در سال‌های آینده بتوانیم اعتبارات بیشتری دریافت کنیم، ضمن این‌که در حوزه بازآفرینی، در حدود ۲۵ تا ۳۰ میلیارد تومان سهمیه قیر رایگان وجود دارد بین شهرهای استان در حال توزیع است.

رضایی عنوان داشت: در استان ۲۹ شهر وجود دارد که دارای محدوده بافت فرسوده است. همچنین برای ۷ شهر مصوبه اقدام مشترک وجود دارد که برای بازآفرینی شهری آن‌ها پروژه‌هایی مانند ساخت فضاهای ورزشی، آسفالت خیابان‌ها و ترمیم مناظر شهری در دستور کار است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000