وزیر اقتصاد خبر داد:

سفر مدیرکل سازمان توسعه صنعتی ملل متحد به ایران

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۸/۰۴/۲۹
دکتر فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان که به منظور شرکت در چهلمین اجلاس وزرای صندوق توسعه بین‌المللی اوپک، به وین سفر کرده است، از سفر آتی مدیر کل یونیدو به کشورمان خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند پس از دیدار با "لی یونگ" مدیرکل سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) در گفتگو با خبرنگار صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: در جریان این دیدار قرار شد مدیر کل یونیدو سفری به ایران داشته باشد و از نزدیک با پارک های صنعتی و علمی ، فناوری و قابلیت های جهش صنعتی در ایران آشنا شود.

وی افزود: در ادامه، تفاهم نامه ای تدوین و اجرا خواهد شد تا بتوانیم از این فرصت برای تحول اقتصادی کشورمان استفاده مناسبی داشته باشیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان یونیدو را از سازمان های بین المللی خواند که حضورش می تواند در توسعه صنعتی و علمی کشورمان موثر باشد.

دژپسند همچنین از تفاهم بعمل آمده در دیدار خود با مدیرکل یونیدو به منظور حضور قوی تر این سازمان خبر داد.

وی گفت: در شرایطی که تحریم های ظالمانه و یک طرفه بر ایران تحمیل می شود، یونیدو به عنوان سازمان بین المللی، نگرانی از این تحریم ها ندارد و بهتر می تواند نقش خود را ایفا کند.

گفتنی است، سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو)، یک سازمان تخصصی سازمان ملل متحد است که مقر آن در وین است و هدف اصلی این سازمان، ارتقاء و تسریع توسعه صنعتی در کشورهای در حال توسعه یا اقتصادهای در حال گذار و توسعه روابط صنعتی بین‌المللی است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000