مدیر امور اعتباری بانک مسکن خبر داد:

انعقاد قرارداد تسهیلاتی ۱۰۰۰ واحد طرح اقدام ملی

مدیر امور اعتباری بانک مسکن از انعقاد قرارداد میان این بانک و دولت برای پرداخت تسهیلات به بیش از یک هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، محمد حسن علمداری مدیر امور اعتباری بانک مسکن با اشاره به پیگیری و همکاری دوجانبه دولت و شهرداری در راستای اجرای طرح اقدام ملی با هدف سرعت گیری بازآفرینی بافت فرسوده سراسر کشور، اظهار کرد: با توجه به تاکید مدیر عامل محترم بانک مسکن در راستای استفاده از ظرفیت و توان حداکثری برای پرداخت تسهیلات به این طرح، بانک فعالیت خود برای اجرای این طرح را آغاز کرده است.

وی ادامه داد: مطابق با پیگیری های انجام شده مطابق با تفاهم انجام شده با وزارت راه و شهرسازی، تاکنون بیش از یک هزار قرارداد مربوط به بازآفرینی بافت فرسوده درون شهرها در قالب طرح اقدام ملی منعقد شده است.
به گفته وی علاوه بر این بخش، در خصوص سایر سرفصل های طرح اقدام ملی در حوزه شهرهای جدید و بنیاد مسکن نیز در حال انعقاد تفاهم نامه های دو جانبه برای کمک به اجرای این بخش از طرح هستیم.
مدیر امور اعتباری بانک مسکن همچنین اعلام کرد: بانک عامل بخش مسکن علاوه بر استفاده از توان حداکثری خود برای کمک به اجرای طرح اقدام ملی، پیگیری های لازم و متعدد خود برای تحقق وعده تعیین تکلیف واحدهای طرح مسکن مهر تا پایان سال جاری انجام داده است.
وی با اشاره به آخرین بخشنامه شورای پول و اعتبار مبنی بر افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر تصریح کرد: مطابق با مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار، قرار است در راستای شتاب بخشیدن به تکمیل واحدهای مسکن مهر برای 200 هزار واحد مسکن مهر در حال ساخت که دست کم پیشرفت فیزیکی 70 درصدی دارند اما به مرحله تکمیل و افتتاح نرسیده اند، سقف تسهیلات مسکن مهر در پردیس از 40 میلیون تومان فعلی به حداکثر 50 میلیون تومان و در سایر مناطق از 40 میلیون تومان به 45 میلیون تومان افزایش پیدا کند. از این رو قرار است تا پایان پرونده طرح مسکن مهر ، بانک مسکن به همراه دولت از این طرح حمایت مالی ویژه ای انجام دهد.
وی با بیان اینکه بانک مسکن به عنوان تنها بانک عامل تامین کننده منابع مالی طرح مسکن مهر همراستا با دولت نقش مهمی در تکمیل این پروژه داشته است، گفت: بانک مسکن طی سال های گذشته از تمامی ظرفیت تسهیلات دهی خود برای تامین اعتبار لازم واحدهای مسکونی در قالب این طرح استفاده کرده است. به گونه ای که مطابق با جدیدترین اطلاعات مربوط به کارنامه تسهیلات دهی این بانک به طرح مسکن مهر مشخص شده است از ابتدای اجرای طرح مسکن مهر تا پایان خردادماه سال جاری به 3 میلیون و 113 هزار و 808 واحد مسکن مهر به ارزش 53 هزار و 299 میلیارد و 582 میلیون و 500 هزار تومان تسهیلات مسکن مهر پرداخت شده است.
وی با تاکید بر اینکه هم اکنون نیز بانک مسکن آمادگی کامل برای اجرای دستورالعمل جدید شورای پول و اعتبار را دارد، افزود: مطابق با بررسی های انجام شده بالغ بر 200 هزار واحد مسکن مهر مشمول سقف جدید تسهیلات معادل 45 و 50 میلیون تومان خواهند شد. بانک مسکن نیز تمام تلاش و پیگیری های لازم را برای تنظیم قراردادهای تسهیلات متمم در اسرع وقت انجام خواهد داد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000