نماینده وزیر نیرو در طرح مسکن مهر:

تخصیص ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل مسکن مهر فرصتی طلایی است

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۸/۰۵/۰۱
وزارت نیرو همکاری خوبی در برطرف کردن مشکلات زیرساختی مسکن مهر دارد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمدرضا امیرکمالی، نماینده وزیر نیرو در پروژه مسکن مهر در حاشیه جلسه بررسی مسائل و مشکلات زیرساختی واحدهای مسکن مهر در شهرهای جدید با اشاره به هماهنگی و همدلی خوب وزارتخانه‌های نیرو و راه و شهرسازی در تکمیل واحدهای مسکن مهر و خدمات زیربنایی این طرح، به خبرنگاران گفت: در این راستا جلسات مداوم و مستمری بین دو دستگاه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه دستور کار جلسه بررسی مشکلات شهرهای جدید در بخش زیرساخت‌های آب، برق و فاضلاب بود و مدیران عامل شهرهای جدید در این جلسه مشکلات و مسائل خود را در این حوزه‌ها اعلام کردند، افزود: در تبصره هشت بند ب قانون برنامه و بودجه سال ۹۸ منابع مالی خوبی برای تکمیل واحدهای مسکن مهر و خدمات زیربنایی این پروژه دیده شده است.

امیرکمالی اظهار کرد: با هماهنگی مناسبی بین وزارتخانه‌های نیرو و راه و شهرسازی، بخشی از مبلغ مصوب در بودجه ۹۸ در اختیار وزارت نیرو قرار خواهد گرفت و ما از این مبلغ برای حل معضلات مردم و تکمیل پروژه‌های زیرساختی مسکن مهر استفاده خواهیم کرد.

وی در خصوص برنامه وزارت نیرو برای حل مشکلات مربوط به آب و فاضلاب شهرهای جدید پرند و هشتگرد اظهار کرد: برای اجرای پروژه‌ها در اکثر شهرهای جدید با شرایط سخت و معضلات مختلفی مواجهیم و تلاش داریم با جلسات مداوم که با مدیران این شهرها و شرکت های توزیع برق و آب و فاضلاب در این شهرها برگزار می کنیم این مشکلات به صورت موردی بررسی شود و گروه های مختلف برای انجام کار گمارده شوند تا معضلات باقیمانده به تدریج برطرف شوند.
نماینده وزیر نیرو در طرح مسکن مهر در خصوص تعهدات این وزارتخانه در برطرف کردن مشکلات مربوط به زیرساخت شهرهای جدید گفت: مشکلات پیش رو با توافقات دو وزارتخانه برطرف خواهد شد. بر اساس قانون بودجه سال ۹۸ مبلغ ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل واحدهای مسکن مهر در شهرهای مختلف دیده شده است. این عدد از محل فروش یا تهاتر املاک و اراضی در اختیار وزارت راه و شهرسازی تامین و برای تکمیل واحد های مسکن مهر ، بافت فرسوده و بازآفرینی شهری و نیز تکمیل خدمات زیربنایی مسکن مهر هزینه خواهد شد.
وی تخصیص این عدد را نویدی روشن و فرصتی طلایی برای تکمیل واحدهای مسکونی و زیرساخت‌های طرح مسکن مهر خواند و افزود: امیدوارم بتوانیم برای تکمیل پروژه های مربوط به این پروژه از فرصتی که در قانون بودجه امسال دیده شده است، استفاده کنیم.

وی گفت: براساس مذاکرات و توافقات انجام شده و جلسه دست‌اندرکاران حوزه مسکن با رییس‌جمهور در تاریخ ۲۹ تیرماه بخشی از مبلغ دیده شده در قانون برنامه و بودجه سال ۹۸ پیش‌بینی شده است.

گفتنی است، جلسه مدیران عامل شهرهای جدید با حضور طاهرخانی و مهرآبادی معاونان وزیر راه و شهرسازی، امیرکمالی، نماینده وزارت نیرو در پروژه مسکن مهر ، محمدحسن علمداری، مدیر امور اعتباری بانک مسکن و تعدادی از مدیران عامل شهرهای جدید روز دوشنبه، ۳۱ تیرماه در محل شرکت عمران شهرهای جدید برگزار شد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000