منابع مورد نیاز برای تکمیل متروی هشتگرد

پیمانکار ایستگاه قطار برقی شهر جدید هشتگرد منابع مالی مورد نیاز برای تکمیل این پروژه را اعلام کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء گفت: ایستگاه قطار برقی شهر جدید هشتگرد که به پیمانکاری قرارگاه خاتم در حال ساخت است، در صورت تامین اعتبار از سوی دولت تا پایان شهریور ماه تکمیل می‌شود.

براساس این گزارش، سعید محمد، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء در حاشیه بازدید صبح امروز معاون اول رییس‌جمهوری، وزیر راه و شهرسازی و سایر مسوولان از متروی شهر جدید هشتگرد، در جمع خبرنگاران گفت: تلاش می‌کنیم پروژه ایستگاه برقی شهر جدید هشتگرد را تا پایان شهریور ماه به پایان برسانیم اما این اقدام منوط به تامین منابع مالی است.
وی افزود:‌ تکمیل بخشی از تجهیزات و عموما بخش سینگنالینگ و پله برقی و غیره نیازمند تامین منابع مالی است که در صورت تامین این منابع پروژه تا پایان شهریور به پایان می‌رسد.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء گفت:‌ تکمیل این خط ریلی و ایستگاه موجب تسهیل تردد ساکنان هشتگرد و حومه کرج و تهران می‌شود ضمن آنکه ترافیک سنگین مسیر هشتگرد- کرج- تهران را کاهش می‌دهد.همچنین با تکمیل این مسیر ریلی و ایستگاه شهر قدیم هشتگرد منتفع می‌شود حتی شهرهایی نظیر قزوین نیز از این خط آهن منتفع می‌شوند. پیش بینی می‌شود حتی از قزوین با وسیله نقلی شخصی به ایستگاه مترو هشتگرد بیایند و با پارک خودروی خود در این ایستگاه با قطار به سمت تهران حرکت کنند.
به گفته وی پیش‌بینی می‌شود با تکمیل این خط ریلی و ایستگاه وضعیت شهر جدید هشتگرد از نظر قیمت زمین و مسکن افزایشی باشد و این برای افرادی که اقشار ضعیف هستند برکاتی دارد.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء گفت: 250 هزار نفر سفر با افتتاح این خط مسافرگیری می‌شود.
محمد با بیان اینکه در این پروژه تاکنون 800 میلیارد تومان هزینه شده است گفت:‌این خط ریلی 26 کیلومتر است که 5 کیلومتر آن زیر زمین است و مابقی روی زمین قرار دارد.
وی گفت:‌ این پروژه صعب‌العبور بود چون کارخانجات و معارضان برق و آب و گاز داشتیم اما طی همکاری کارفرما و قرارگاه پروژه رفع معارض شد.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء گفت: برای تکمیل این پروژه 160 میلیارد تومان نیاز داریم.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000