دکتر واعظی در نشستی با مدیران عامل بانک ها:

بانک ها می توانند خط مقدم ایجاد تحولات زیرساختی در کشور باشند

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۸/۰۵/۰۲
واعظی با تقدیر از خدمات شایسته نظام بانکی در حوزه رونق تولید و ایجاد اشتغال، تصریح کرد: بانک ها می توانند خط مقدم ایجاد تحولات زیرساختی در کشور باشند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور، عصر سه شنبه در نشستی با مدیران عامل بانک ها ضمن اشاره به جایگاه بانک ها در توسعه اقتصاد کشور، نقش پیشران آنها را در ایجاد تحولات زیرساختی در کشوربسیار مهم خواند و گفت: تولید، اشتغال، تجارت و خدمات کشور، وابستگی زیادی به بانک ها دارد و خوشبختانه نظام بانکی در این بخش ها خوب عمل کرده است.

رییس دفتر رییس جمهور با اشاره به شرایط کنونی کشور و تأکید بر این که باید همه بخش های اقتصادی در تعامل با یکدیگر و همکاری در خدمت حل مشکلات باشند، اظهار داشت: ساماندهی مطالبات معوق و واگذاری اموال مازاد، از جمله خواسته های دولت از نظام بانکی است.

دکتر واعظی بر اهمیت اشتغالزایی و کاهش نرخ بیکاری در کشور تأکید کرد و گفت: هر کس بتواند در کشور شغل ایجاد کند، باید مورد حمایت قرار گیرد و بانک ها نیز باید در این زمینه همچون گذشته همکاری لازم را با بنگاه های اقتصادی و بخش خصوصی داشته باشند.

در ادامه این نشست، رییس شورای هماهنگی بانک ها نیز با تقدیر از حمایت های رییس جمهور گفت: بانک ها همواره در راستای سیاست های دولت و نظام حرکت کرده اند و در حال حاضر نیز بیش از پیش نسبت به پیشبرد اهداف دولت و حمایت از تولید و اشتغالزایی احساس مسوولیت می کنند.

مدیران عامل بانک ها نیز در این نشست با بیان این که بانک ها متعهد شده اند با تمام توان به توسعه زیرساخت های کشور کمک کنند، گفتند: بخش قابل توجهی از منابع بانک ها هم اکنون به سمت تولید و سرمایه در گردش بنگاه های اقتصادی هدایت می شود و از این جهت، نظام بانکی نقش بسزایی در زمینه کمک به رونق تولید دارد.

مدیران عامل بانک ها همچنین در این جلسه به ارایه گزارش و بیان مسائل و دیدگاه های خود پرداختند.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000