وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد؛

آغاز ساخت ۱۵۰ هزار واحد مسکونی به دستور رییس‌جمهوری همزمان با عید غدیر

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۸/۰۵/۰۵
اجرای طرح نوسازی و بازآفرینی بافت شهری به افزایش تولید مسکن و کاهش قیمت آن کمک خواهد کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، در حاشیه جلسه هیات دولت در گفت‌وگو با خبرنگاران از آغاز ساخت ۱۵۰ هزار واحد مسکونی به دستور رییس‌جمهوری همزمان با عید غدیر، خبر داد و گفت: چاره مقابله با گران‌فروشی نخریدن مسکن است البته برای افرادی که مضطرب هستند شرایط تفاوت می کند به همین دلیل در ماه گذشته اعلام کردم که مردم در خرید مسکن عجله نکنند تا قیمت حباب گونه مسکن کاهش یابد.

وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه، قیمت خرید مسکن با افت اندکی در ماه گذشته مواجه بود و فضا کمی آرام شده است، گفت: برنامه اجرایی ما تمرکز بر جامعه هدف است و برای قشر هدف و نیازمند مسکن، دولت حتما باید نقش خود را ایفا کند و نسبت به تامین مسکن اقشار هدف، مساعدت لازم را داشته باشد.

اسلامی تصریح کرد: برنامه اجرایی دولت برای قشر هدف آغاز شده است و از رسانه ها درخواست کرده ایم که به صورت هفتگی موفقیت پروژه‌های مسکن را ببینند و گزارش دهند که در این خصوص از تلاش های صدا و سیما تشکر می کنم.

وی خاطرنشان کرد: تهران مهمترین، دستور کار ما در حوزه مسکن است زیرا بیشترین حجم مشکلات را در حوزه مسکن در تهران شاهد هستیم.

اسلامی از احداث ۶۰ هزار واحد مسکونی در تهران و تکمیل بیش از ۵۵ هزار واحد مسکونی در ماه های اخیر خبر داد و گفت: شهرهای جدید و رونق تولید مسکن در آنها روند خوبی را سپری می‌کند. در همین راستا، مجموعه اقداماتی انجام شده است که اتصال متروی هشتگرد به تهران از آن جمله است که این اتفاق به زودی رخ می‌دهد.

وزیر راه و شهرسازی افزود: قطار حومه‌ای پرند نیز فعال شده است. تفاهمی هفته گذشته به امضا رسید که از طریق آن پرند به متروی امام و متروی تهران متصل می‌شود. بدین معنا پرند از دو مسیر ریلی مورد استفاده قرار می گیرد.

به گفته اسلامی، اینها برنامه اجرایی و زیرساختی است که توامان کمک می‌کند رفاه و گشایشی ایجاد شود برای افرادی که با قیمت کمتری می توانند خانه بخرند و استطاعت خرید آنها با این مناطق (شهرهای جدید اطراف تهران) منطبق است.

اسلامی همچنین افزود: تاخیر به وجود آمده در اجرای طرح نوسازی بافت فرسوده شهرها ناشی از خرده مالکی اراضی موجود در بافت فرسوده است که این مشکل برطرف شده و به زودی شاهد سرعت گرفتن احیای بافت فرسوده و ساخت واحدهای مسکونی جدید در این محدوده ها هستیم.

به گفته وی، اجرای طرح نوسازی و بازآفرینی بافت شهری به افزایش تولید مسکن و کاهش قیمت آن کمک خواهد کرد و بخشی از روند کاهش قیمت مسکن که اینک شروع شده ناشی از جدیت دولت و سازمان ها در راه اندازی بازآفرینی شهری است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000