معاون وزیر راه و شهرسازی:

سالانه ۲۵۰ هزار نفر به جمعیت بافت‌های ناکارآمد افزوده می‌شود

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۸/۰۵/۰۵
طرح‌های بازآفرینی باید با وضعیت اقتصادی و اجتماعی ساکنان این بافت‌ها تناسب داشته باشد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از شرکت بازآفرینی شهری، محمد پژمان، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران که برای حضور در همایش «بازآفرینی؛ هم‌افزایی و هم‌آفرینی» به خراسان رضوی سفر کرده است، در بخشی از این همایش که در استانداری خراسان رضوی برگزار شد با بیان اینکه بافت‌های ناکارآمد در حریم شهرها در حال توسعه است، گفت: سالانه ۲۵۰ هزار نفر به جمعیت این محدوده‌ها افزوده می‌شود.

وی، محور اصلی بازآفرینی شهری را یک کار اجتماعی همراه با مجموعه‌ای از اتفاقات کالبدی، فیزیکی، فرهنگی و ساختاری خواند و گام برداشتن در این زمینه را نیازمند وجود یک عزم و اراده ملی عنوان کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه یکی از نقایص جدی طرح‌های بازآفرینی شهری در سنوات گذشته، غفلت از مطالعات اجتماعی است، افزود: طرح‌هایی که به منظور بهسازی بافت‌های ناکارآمد اجرایی می‌شود، باید با وضعیت اقتصادی و اجتماعی مردم منطقه تناسب داشته باشد و اگر به این موضوع توجه نشود، قطعا در حوزه بازآفرینی به توفیقات چندانی دست پیدا نخواهیم کرد.

وی در بخش دیگری از سفر خود به خراسان رضوی با علیرضا رزم‌حسینی، استاندار خراسان رضوی دیدار و عنوان کرد: با تفویض اختیارات شرکت بازآفرینی شهری به هیأت اجرایی سه نفره در استان، از این پس اقدامات در حوزه بازآفرینی از طریق این هیأت و به دور از بروکراسی‌های پیچیده اداری طی خواهد شد.

پژمان افزود: هیات اجرایی بازآفرینی شهری متشکل از معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی و شهردار مشهد است و هرگونه تصمیم‌گیری در زمینه بازآفرینی سکونتگاه‌های غیررسمی و بافت‌های ناکارآمد بر عهده این هیأت خواهد بود.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در بخش دیگری از این دیدار گفت: یک عامل اجرایی برای هیأت سه نفره به پیشنهاد شهردار مشهد انتخاب شود و هیأت اجرایی مذکور نمونه ای از مدیریت واحد خواهد بود به طوری که تمامی فرآیندهای قانونی در حوزه بازآفرینی اعم از اعطای تسهیلات و صدور پروانه های ساختمانی از این طریق پیگیری و انجام خواهد شد.

پژمان، نوسازی بافت‌های ناکارآمد شهری را امری بالینی خواند و افزود: این امر به این معنی است که مسائل آن به صورت لحظه‌ای بروز پیدا می‌کند و رفع مشکلات این چنینی نیازمند تصمیم‌گیری لحظه‌ای است.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین عنوان کرد: محوریت اجرای الگوی بازآفرینی شهری با شهرداری مشهد خواهد بود.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000