اجرای طرح بازآفرینی شهری در ۴۵۷۰ هکتار از بافت‌های فرسوده همدان

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۸/۰۵/۰۹
در ۹ شهر مرکز شهرستان های استان، طرح جامع باز آفرینی طراحی شده است و مشخص شده در ۱۰ شهرستان ۴۵۷۰ هکتار در محدوده باز آفرینی شهری قرار دارند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، سید سعید شاهرخی استاندار همدان، در ستاد بازآفرینی همدان اظهار داشت: طرح باز آفرینی شهری به جدیت در دستور کار دولت تدبیر و امید قرار دارد.

وی عنوان کرد: کار شهرداری ها فقط ارائه خدمات شهری نیست، اجرای طرح بازآفرینی شهری مشارکت شهرداری‌ها را می‌طلبد و یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که نشاط را به شهر می‌آورد.

شاهرخی با اشاره به اینکه اهمیت مسکن از دیرباز نقش موثری در زندگی بشر داشته است، اظهار داشت: دولت برای فراهم کردن شرایط مناسب، جهت افزایش آسایش در زندگی مردم، نگاه ویژه ای دارد.

وی ادامه داد: انتظار داریم دستگاه های مرتبط تمام تلاش خود را برای اجرای طرح باز آفرینی شهری به کار گیرند.

استاندار همدان ادامه داد: دستگاه های دولتی و اجرایی که در محدود طرح بازآفرینی شهری زمین و ساختمان دارند باید هر چه سریع تر اقدامات لازم را برای احیاء بافت های فرسوده اجرا کنند.

شاهرخی اضافه کرد: شوراها و شهرداری ها اگر کمی هوشمندانه اقدام کنند می توانند با حذف هزینه پروانه ساخت در برنامه ای بلند مدت اعتبارات مورد نیاز خود را از طریقی دیگر تامین کنند.

وی افزود: موفقیت ما در گرو تلاش، کوشش و درک صحیح از طرح بازآفرینی شهری است و این فرصت مناسب را دولت ایجاد کرده است.

استاندار همدان بیان کرد: اجرای این طرح با مشارکت مردم و انبوه سازان ممکن خواهد بود.

مدیرکل راه و شهرسازی همدان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در توزیع قیر یارانه ای شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر در اولویت هستند گفت: در محله های طرح باز آفرینی شهری استان چهار هزار و ۲۱۲ تن قیر یارانه ای توزیع شد که بیشترین آن به شهرداری مرکز شهرستان ها تخصیص یافته است.

حسن ربانی ارشد افزود: تعداد ۲۷ قرارداد (پروژه عمرانی ) از محل اعتبارات بازآفرینی شهری تا این تاریخ در سطح استان منعقد شده و در حال اجرا می باشد.

وی با اشاره به اینکه دو نوع تسهیلات به اشخاص عادی و انبوه سازان در مناطق بافت فرسوده واگذار می شود، بیان کرد: به افراد عادی دو فقره تسهیلات ۴۰۰ میلیون ریالی با سود ۹ و ۱۸ درصد واگذار می شود.

وی ادامه داد: به انبوه سازان نیز یک فقره تسهیلات ۴۰۰ میلیون ریالی با سود ۹ درصد و یک فقره تسهیلات ۶۰۰ میلیون ریالی با سود ۱۸ درصد واگذار می شود.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000