مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد مسکن خبر داد:

تفاهمنامه احداث ۵۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای کوچک امضا شد

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۸/۰۵/۰۹
عباس فرهادیه از امضای تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت راه و شهرسازی و ستاد اجرایی فرمام امام (ره) به منظور احداث ۵۰ هزار واحد مسکونی، خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، عباس فرهادیه مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد مسکن از امضای تفاهمنامه احداث ۵۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای محروم بین وزارت راه و شهرسازی و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) خبر داد و گفت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری و رییس جمهوری مقرر شده است تا ۵۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای هدف و محروم به منظور رفع محرومیت مسکن از گروه های نیازمند، اجرایی و عملیاتی شود.

مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد مسکن مدت زمان اجرای این تفاهم نامه را تا پایان ۱۴۰۰ عنوان کرد و افزود: به منظور اجرای این تفاهم نامه، مقرر شد تا کارگروهی متشکل از معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، مدیرعامل شرکت توسعه‌گران عمران ستاد، رییس شرکت توسعه‌گران عمران ستاد، مدیرعامل سازمان اموال و املاک ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، مدیرعامل بانک مسکن، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن و معاون شهرسازی و معماری باشد.

به گفته فرهادیه، این کارگروه اصلی سه کمیته اجرایی دارد که شاملِ کمیته تامین زمین با سه نفر عضو، کمیته تامین مالی با سه عضو و کمیته شهرسازی با سه عضو است.

وی تصریح کرد: در این کمیته‌ها وظایفی همچون تامین زمین، تامین مالی و موضوعات شهرسازی و ضوابط و مقررات گنجانده شده است که امید است با امضای این تفاهمنامه با توجه به تاکید مقام معظم رهبری و رییس جمهوری احداث ۵۰ هزار واحد مسکونی، عملیاتی و اجرایی شود.

فرهادیه توضیح داد: برای انجام این تفاهم نامه در ابتدا نظام شناسایی و ساماندهی واجدین شرایط، نظام ساخت و ساز و نظام نظارت بر عملکرد دیده شده است و دو طرف تفاهمنامه (وزارت راه و شهرسازی و ستاد اجرایی فرمان امام) تمامی تلاش خود را برای اجرایی وعملیاتی شدن تفاهمنامه انجام می‌دهند.

گفتنی است: این تفاهم نامه روز یکشنبه ۱۳ مردادماه ساعت ۹ صبح در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی امضا می شود.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000