طرح شفافیت اقتصادی مالی و بانکی تدوین می شود

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۳۹۸/۰۵/۱۲
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، از تدوین طرحی با هدف شفاف سازی اقتصادی در کمیسیون متبوعش با هدف رصد اطلاعات دریافت کنندگان وام های کلان از سوی مردم خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از ایبنا، الیاس حضرتی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از تدوین طرحی با هدف شفاف سازی اقتصادی در کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد و گفت: رصد اطلاعات دریافت کنندگان وام های کلان از سوی مردم میسر می شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه این طرح با هدف ابهام زدایی در ارایه تسهیلات بانکی در دستور تدوین قرار گرفته است، افزود: از اهداف مهم این طرح جلوگیری از انحراف منابع بانکی و فسادهای احتمالی در این حوزه است.

وی با تاکید بر اینکه طرح مذکور خواهان رصد تمامی مراحل دریافت وام های کلان بانکی است، تصریح کرد: نظارت بر روند اخذ تسهیلات و هزینه کرد آن از مهم ترین مطالبات طرح مذکور است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه مشخص شدن مبلغ و مقصد هزینه کرد تسهیلات بانکی از اولویت های مدنظر طرح مذکور است، گفت: با تدوین و اجرایی شدن این طرح سامانه ای در بانک مرکزی راه اندازی می شود که تمامی اطلاعات مربوط به تسهیلات گیرندگان اعم از مبلغ وام و همچنین علت اخذ آن در آن درج می شود.

حضرتی ادامه داد: طبق پیش نویس طرح مذکور دسترسی به سامانه مذکور برای همه مردم باید میسر باشد، افزود: وقتی در این زمینه شفاف سازی صورت بگیرد و نقطه ابهامی وجود نداشته باشد نظارت های مردمی نیز بر عملکرد بانکی حاکم شده و مفاسد اقتصادی را به حداقل ممکن می رساند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: تدوین طرح مذکور به زودی در کمیسیون اقتصادی مجلس آغاز خواهد شد.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000