اجرای ۴۳ پروژه در محلات هدف بازآفرینی شهری کرمان

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۸/۰۵/۱۳
۴۳ پروژه در محلات هدف بازآفرینی شهری استان کرمان در حال اجرا است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمدمهدی بلوردی در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری این استان که با حضور مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران برگزار شد، از اجرای ۴۳ پروژه در محلات هدف این استان خبر داد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان افزود: این طرح ها شامل احداث مدرسه، سالن ورزشی، خانه فرهنگ محله، اصلاح روشنایی معابر، روکش آسفالت، دفع آب های سطحی، احداث فضای سبز و پروژه های توانمند سازی اقتصادی و اجتماعی ساکنان است.

دبیر ستاد بازآفرینی پایدار شهری استان کرمان گفت: ۲۲ پروژه در محلات هدف شمال استان و ۲۱ پروژه هم در جنوب این استان در حال اجراست که اکثر آنان تا پایان امسال و تعداد محدودی تا سال آینده به بهره برداری خواهند رسید.

محمدمهدی بلوردی با بیان اینکه ۴۵۴ هزار و ۸۰۹ نفر در بافت های فرسوده استان کرمان سکونت دارند، تصریح کرد: ۸۴ هزار و ۷۹۷ نفر هم ساکن سکونت گاه های غیررسمی این استان هستند.

وی پرداخت تسهیلات مسکن برای ساکنان بافت های فرسوده را فرصتی مناسب برای توسعه این مناطق برشمرد و گفت: مجموع تسهیلات پرداختی به صورت انفرادی ۷۰۰ میلیون ریال، برای سازندگان حرفه ای و انبوه سازان یک میلیارد ریال و برا ی انبوه سازانی که از فناوری های نوین در ساخت و ساز استفاده کنند،یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال به ازاء هر واحد است.

گفتنی است از مجموع ۷۲ شهر استان کرمان، ۴۱ شهر دارای بافت فرسوده به مساحت مجموعا بیش از ۶ هزار و ۲۰۰ هکتار هستند.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000