عضو کمیسیون عمران مجلس:

مسکن باید از یک کالای سرمایه‌ای به یک کالای مصرفی تبدیل شود

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۳۹۸/۰۵/۱۳
مسکن باید از یک کالای سرمایه‌ای به یک کالای مصرفی تبدیل شود.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از خانه ملت، مجید کیانپور، عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به موضوعات مطرح شده در رسانه‌ها درباره مخالفت اعضای هیأت دولت با موضوع مالیات بر عایدی سرمایه مسکن و حذف این موضوع از لایحه مالیات بر فعالیت‌های اختلال‌زا، گفت: در رسانه‌ها آمده است که هیأت دولت در آخرین جلسات خود اقدام به حذف بخش مالیات بر عایدی سرمایه مسکن از لایحه مذکور کرده است، گفته می‌شود که هدف دولت از این اقدام، زمینه‌سازی برای رونق اقتصادی در بازار مسکن و جذب سرمایه در این بخش بوده است.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: موضوعات اخیر در حالی مطرح شده که وزارت راه و شهرسازی و برخی دستگاه‌های دیگر راهکار مدیریت بازار مسکن را تصویب و اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه می‌دانستند.

وی با اشاره به تلاطمات بازار مسکن، گفت: کارشناسان یکی از عوامل تأثیرگذار در بروز تلاطم در بازار مسکن و افزایش قیمت ملک در دو سال اخیر را فعالیت دلالان و سوداگران بازار مسکن می‌دانند، افرادی که با معاملات گسترده، درآمدهای هنگفتی را کسب کرده‌اند.

کیانپور اظهار کرد: متأسفانه مسکن در کشور ما به یک کالای سرمایه‌ای تبدیل شده و این مسئله موجب هجوم سرمایه‌گذاران به این بازار شده است، از این رو هر فردی که سرمایه‌ای را به دست می‌آورد، در اولین گام اقدام به خرید مسکن جدیدی می‌کند. این در حالی است که مسکن باید از یک کالای سرمایه‌ای به یک کالای مصرفی تبدیل شود.

نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: قطعا سیاست‌ها باید به گونه‌ای باشد که سرمایه‌گذاران به سمت سرمایه‌گذاری در حوزه تولید و ساخت مسکن ترغیب شوند و خرید مسکن جذابیت اقتصادی نداشته باشد، از این رو بهترین راه کار برای تحقق این مسئله، تصویب و اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه مسکن است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000