اعتبار بازسازی پس از سیل در ۲۱ استان کشور

صالحی، اعتبار ابلاغی به مدیریت شعب ۲۱ استان سیل زده کشور را ۴۵۰ میلیارد تومان اعلام و عنوان کرد: طی چهار ماه گذشته از وقوع سیل در استان های کشور، نیمی از اعتبار ابلاغی در سه قالب تسهیلات به هموطنان آسیب دیده پرداخت شده است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، رضا صالحی شهرابی سرپرست اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن با بیان اینکه به دنبال وقوع سیل گسترده در بخش زیادی از استان های کشور در ابتدای سال جاری، بانک مسکن از جمله بانک های عامل و پیشرو در پرداخت تسهیلات حمایتی از سیل زدگان کشور بود، گفت: مطابق با تکلیف بانک مرکزی، تسهیلات حمایتی به هموطنان آسیب دیده 21 استان کشور در جریان سیل اخیر ، در سه قالب شامل ساخت، بازسازی و کمک هزینه خرید لوازم منزل پرداخت شده است.

وی اعتبار ابلاغی به مدیریت شعب 21 استان آسیب دیده کشور جهت اعطای تسهیلات قرض الحسنه به آسیب دیدگان ناشی از سیل فروردین ماه سال جاری را معادل 450 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: از اعتبار ابلاغ شده تاکنون رقمی معادل 218 میلیارد و 712 میلیون و 500 هزار تومان پرداخت شده است.

سرپرست اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن با بیان اینکه اعتبار ابلاغی میان استان های مختلف با توجه به میزان خسارت وارده به واحدهای مسکونی از سوی بانک مرکزی با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و وزارت کشور محاسبه و تخصیص پیدا کرده است، اظهار کرد: از میان 21 استانی که در جریان سیل اخیر کشور آسیب دیده اند، استان لرستان، گلستان، خوزستان، مازندران و همدان بیشترین خسارت و به تبع آن بیشترین میزان اعتبار ابلاغی جهت اعطای تسهیلات به شعب آنها اختصاص پیدا کرده است.

وی ادامه داد: تا اوایل مردادماه امسال، از 144 میلیارد و 25 میلیون تومان اعتبار ابلاغی 82 میلیارد و 230 میلیون تومان، به استان لرستان از 83 میلیارد و 250 میلیون تومان اعتبار ابلاغی 41 میلیارد و 90 میلیون تومان، به استان گلستان از 68 میلیارد و 720 میلیون تومان اعتبار ابلاغی معادل 26 میلیارد تومان، به استان خوزستان از 30 میلیارد و 350 میلیون تومان اعتبار ابلاغی معادل 6 میلیارد و 123 میلیون تومان به استان مازندران و به استان همدان از 27 میلیارد و 900 میلیون تومان اعتبار ابلاغی معادل 13 میلیارد و 989 میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.

صالحی در عین حال با تاکید برآنکه مجموع تسهیلات پرداخت شده به 21 استان خسارت دیده در جریان این سیل معادل 218 میلیارد و 712 میلیون و 500 هزار تومان بوده است، گفت: مطابق با آنچه در جلسه مشترک بانک با وزارت کشور و بانک مرکزی مطرح شده، احتمال آن بودجه تخصیص یافته به استان های آسیب دیده برای جبران خسارت های وارده ناشی از سیل افزایش پیدا کند وجود دارد.

وی همچنین تصریح کرد: طی مدت گذشته از زمان اعتبار ابلاغی بانک مسکن با سرعت بالا توانسته حدود نیمی از آن را به شکل تسهیلات مختلف به آسیب دیدگان استان های کشور پرداخت کند البته در صورتی که شکل قراردادهای منعقده از مشارکت، مرابحه و جعاله به قرض الحسنه تغییر پیدا نکرده بود روند تسهیلات دهی بانک مسکن از وضعیت فعلی هم بیشتر بود. با این حال پرداخت نیمی از اعتبار ابلاغی به عنوان تسهیلات به آسیب دیدگان سیل اخیر به عنوان مهم ترین دستاورد بانک مسکن در این حوزه محسوب می شود.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000